چهارشنبه 14 جولای 10 | 14:28

كتاب زندگي‌نامه شهيد محمد جهان‌آرا در دست تدوين است

دبير انجمن قلم ايران گفت: با جمع‌آوري سلسه اطلاعاتي در مورد زندگي شهيد جهان‌آرا، نگارش اين كتاب در دست تدوين است.


راضيه تجار دبير انجمن قلم ايران درگفت‌وگو با خبرنگار ايثار و شهادت باشگاه خبري فارس «توانا» با اشاره به تدوين كتابي در خصوص زندگي‌نامه شهيد محمد جهان‌آرا، اظهار داشت: با جمع‌آوري سلسه اطلاعاتي در مورد زندگي شهيد جهان‌آرا مقدمات انتشار اين كتاب را آغاز كرده‌ايم.
دبير انجمن قلم ايران با بيان اينكه در زمينه زندگي‌نامه و شخصيت شهيد جهان‌آرا كارهاي موثري صورت نگرفته است، گفت: كتاب خاطرات شهيد جهان‌آرا در غالب زندگي‌نامه داستاني منتشر خواهد شد.
وي با اشاره به اين كه اين كتاب توسط انتشارات انجمن قلم ايران منتشر مي‌شود، خاطر نشان كرد: به علت وسعتي كه در زمينه خاطرات شهيد جهان‌آرا وجود دارد فعلا زمان انتشار اين كتاب قابل پيش‌بيني نيست.
محمد جهان‌آرا در سال 1348 با ورود به كارهاي انقلابي، گروه الله اكبر را راه‌ اندازي كرد و بعد از آشنايي با گروه مخفي حزب‌الله به اين گروه پيوست ولي طولي نكشيد كه اعضاي گروه توسط ساواك شناسايي و دستگير شدند. در جريان اين دستگيري، محمد جهان‌آرا به يك سال زندان محكوم شد.
محمد پس از آزاد شدن از زندان دست از فعاليت‌هاي انقلابي برنداشت و با حضور در گروه منصورون تمام تلاش خود را براي پيروزي انقلاب انجام داد.
بعد از سقوط خرمشهر و به دنبال آن، عزل بني صدر از فرماندهي كل قوا، مرحله جديدي از جنگ آغاز شد. اولين گام شكستن محاصره آبادان بود. به دنبال اين پيروزي مهم در مهر 1360 محمد جهان‌آرا به همراه تعداد ديگري از فرماندهان جنگ در روز هفتم مهر عازم تهران شدند تا گزارش عملكرد نيروها را به حضرت امام خميني (ره) بدهند اما در ميانه راه بر اثر سقوط هواپيماي پرواز هركولس سي-130 نيروي هوايي ارتش ايران، به مقام شهادت نائل آمدند.

ثبت نظر

نام:
رایانامه: (اختیاری)

متن:

پربازدیدترین

Sorry. No data so far.

پربحث‌ترین

Sorry. No data so far.