چهارشنبه 14 جولای 10 | 14:32

رحیم صفوی: اميدواريم قوه قضائيه ظالمان در حق نظام اسلامي را مجازات كند

سرلشكر صفوي با اشاره به فتنه اخيري كه ايران از سر گذراند، تصريح كرد: اميدواريم قوه قضائيه ظالمان در حق نظام اسلامي را مجازات كند.


سردار سيديحيي رحيم‌صفوي سه‌شنبه شب در چهارمين يادمان شهداي عمليات رمضان در شهرستان آران و بيدگل افزود: در زمان امام علي (ع) هنگامي كه مردم از اطراف امام كنار رفتند، اشرار تسلط يافتند و اين همان دليل لزوم پيروي و پشتيباني مردم از رهبري و ولي‌فقيه است.
وي تصريح كرد: پس از 10 سال رهبري امام راحل، حضرت آيت‌الله خامنه‌اي 21 سال است كه به رهبري پرداخته‌اند و در اين سال‌ها فتنه‌هاي متعدد داخلي و خارجي و سه جنگ كويت، افغانستان و عراق در خاورميانه رخ داد كه ايران اسلامي نيز مي‌توانست از اين حوادث لطمه ببيند اما چيزي كه مانع از اين خطر بزرگ شد تدبير، حكمت و رهبري مقام عظماي ولايت بود.
صفوي ادامه داد: در فتنه‌هايي مانند 18 تيرماه سال‌هاي قبل كه برخي دست‌اندركاران دولت نيز در آن حضور داشته و يك هفته تهران را به آتش كشيدند و نيز جريانات اخير تنها با رهبري حكيمانه رهبر فرزانه انقلاب اسلامي به آرامش مبدل شد.
وي بيان كرد: در جريان فتنه اخير، فتنه‌گران در مصاحبه‌ها هدف خود را بيان مي‌كردند و از طريق رسانه‌هاي خارجي عمق اين فتنه مشخص بود. در اين جريان برخي افراد كه چند سالي در زمان امام خميني (ره) مسئوليت داشتند، حضور داشتند.
به گفته وي، آنان با اين اقدامات خود، وزن سياسي ايران را كاهش داده و اهميت انتخابات را كم كردند و فتنه بزرگي در سر داشتند و برخي از آنان در حق رهبري نامردي و ظلم كردند كه اميدواريم روزي قوه قضاييه اين ظالمان به نظام اسلامي را مجازات كند.
مشاور عالي فرماندهي معظم كل قوا گفت: درصورتي كه شهدا در بين ما بودند، ما را به حفظ وحدت توصيه مي‌كردند و به مسئولان نيز مي‌گفتند مردم از بازي‌هاي سياسي و قدرت‌طلبي‌هايي كه برخي به ناحق مي‌خواهند به موضع قدرت برسند خسته شدند و خواهان زندگي هستند لذا به مشكلات اشتغال، ازدواج، تورم و ساير مسائل معيشتي آنها رسيدگي كنيد.
وي خاطرنشان كرد: امروز ديگر انقلاب 30 سال تجربه مديريت داشته، مشكلات ناشي از جنگ وجود ندارد و درآمدهاي ملي با افزايش قيمت نفت بالا رفته و نمي‌توان در برابر خواسته‌هاي درست مردم پاسخ صحيحي نداشت.
صفوي، قدرداني از نظام و انقلاب كه حاصل فداكاري و مبارزات چند صد ساله مردم و علماي مجاهد ايران است را ديگر توصيه شهدا دانست و يادآور شد: امام راحل كه مردي الهي، سياستمدار، تيزبين، دورانديش، به شدت قاطع و در عين حال مهربان بود با استفاده از تجارب بزرگ گذشتگان انقلاب را به پيروزي رساند.
وي ادامه داد: انقلاب اسلامي ثمره مجاهدت‌ها، فداكاري‌ها و رنج‌هاي ملت ايران در طول انقلاب‌ها و نهضت‌هاي مختلف بوده و به آساني به دست نيامده و در زمان ما نيز با تقديم 200 هزار شهيد و 300 هزار جانباز به پيروزي رسيده لذا ما بايد قدردان انقلاب اسلامي، شهدا، جانبازان و خانواده آنان بوده و كاري نكنيم تا دل اين افراد به درد بيايد.
صفوي از استقامت در راه حق و دفاع از مظلومان و مستضعفان در داخل و خارج از كشور به عنوان يكي ديگر از سخنان شهدا ياد و اضافه كرد: به دليل اينكه ايران بر سر حق خود در انرژي هسته‌اي ايستاده و مبارزه با صهيونيسم را حق خود مي‌داند به كشور ظلم مي‌كنند و ما بايد شجاع باشيم و پيشاني كه براي خدا به زمين مي‌گذاريم را در برابر آمريكا فرود نياوريم چرا كه اين مسئله نيز خواسته شهداست.
وي در بخش ديگري از سخنانش درباره خصوصيات شهدا با اشاره به خصايص ياران امام زمان (عج) از ديد امام علي (ع) گفت: شهيدان امام حق را با خون خود ياري كردند و امام راحل به ياري آنها و خانواده‌هايشان انقلاب را به پيروزي رساند، آنان به هر جبهه كه زدند پيروز شدند و هيچ جبهه‌اي در برابر فكر، تدبير و شجاعت آنان تاب مقاومت نياورد و شهدا اين قدرت خود را از ايمان مي‌گرفتند و اينها همان خصايص ياران امام عصر (عج) است كه اميرالمومنين (ع) برشمرده بود.
چهارمين يادمان شهداي عمليات رمضان و سردار شهيد قاسم عربيان همراه با بزرگداشت شهداي فرهنگي و بسيج دانش‌آموزي شهرستان آران و بيدگل با حضور مسئول بسيج سازندگي استان اصفهان و جمعي از مسئولان منطقه در سالن شهداي فرهنگي اين شهرستان برگزار شد.
صفوي همچنين در سفر به آران و بيدگل از موزه گنجينه شهداي شهرستان آران و بيدگل بازديد كرد.
شهرستان آران و بيدگل در شمالي‌ترين نقطه استان اصفهان با حدود 100 هزار نفر جمعيت، 720 شهيد و 10 سردار شهيد، رتبه نخست ايثارگري نسبت به جمعيت در كشور را داراست.

ثبت نظر

نام:
رایانامه: (اختیاری)

متن:

پربازدیدترین

Sorry. No data so far.

پربحث‌ترین

Sorry. No data so far.