چهارشنبه 14 جولای 10 | 14:34

سايت‌هاي دولتي با هاستينگ خارجي از مهر ماه فيلتر مي‌شوند

پس از چند دوره تعيين مهلت، تا پاييز سال جاري به سايت‌هاي دولتي براي انتقال ميزباني به داخل كشور مهلت داده شده و در غير اين صورت فيلتر خواهند شد.


علي اصغر انصاري در گفت‌وگو با خبرنگار فناوري اطلاعات خبرگزاري فارس در خصوص تعيين مهلت وزارت ارتباطات براي انتقال ميزباني سايت‌هاي دولتي به داخل كشور گفت: در سال‌هاي گذشته براساس تبصره 13 تصميم نامه سال 86 نمايندگان رياست جمهوري و از سوي شوراي عالي فناوري چندين بار براي اين موضوع مهلت تعيين شده بود كه عليرغم مهلت‌هاي داده شده برخي دستگاه‌هاي دولتي ميزباني سايت‌هاي خود را به داخل كشور منتقل نكردند.
معاون توسعه و مديريت شبكه شركت فناوري اطلاعات تصريح كرد: بر اين اساس اخيراً به مديران عالي دستگاه‌هاي دولتي كه سايت آنها در خارج از كشور ميزباني مي شود اعلام كرده‌ايم كه تا مهرماه (اول پاييز) فرصت دارند هاستينگ خود را به داخل كشور منتقل كنند.
وي در خصوص اينكه كه پس از چند دوره تعيين مهلت در حال حاضر چه تعداد از سايت‌هاي دولتي در خارج ميزباني مي‌شوند، گفت: هم اكنون هاستينگ عمده سازمان‌ها (حدود 70درصد) به داخل منتقل شده و مابقي همچنان در خارج از كشور ميزباني مي‌شوند.
انصاري افزود: عمده بهانه مطرح شده از سوي سازمان‌هايي كه در خارج ميزباني مي شوند نبود امكانات كافي در داخل كشور است و اين در حالي است كه ارائه كنندگان داخلي خدمات ديتاسنتر مي‌گويند اين امكانات در داخل كشور فراهم است.
انصاري ادامه داد: به همين دليل با ارائه ليست اسامي، سايت‌هايي كه در خارج ميزباني مي‌شوند به شركت‌هاي IDC ( ارائه دهندگان خدمات ديتا سنتر) داخلي كه از امكانات آنها مطمئن هستيم معرفي شدند و به شركت‌ها گفته شد اين سايت‌ها مشتري شما هستند، در كسب ميزباني و انتقال آنها از خارج كشور با يكديگر رقابت كنيد.
وي ادامه داد: همچنين ليست اسامي شركت‌هاي IDC در اختيار مديران سايت‌هاي در خارج ميزباني شونده قرار گرفت و به آنها مهلت داده شد تا با انتخاب و استفاده از امكانات IDC مورد نظر خود در موعد مقرر ميزباني را به داخل منتقل كنند.
معاون برنامه ريزي شركت فناوري اطلاعات در خصوص IDC هاي پيشنهاد شده خاطرنشان كرد: اين پيشنهاد به شركت‌هايي كه قبلا از وزارت ارتباطات پروانه اخذ كرده اند يا طي بازديدهاي انجام شده از امكانات آنها اطمينان حاصل شده سپرده شده و اين شركت‌ها كاملا خصوصي هستند و به ديتاسنترهاي دولتي يا نيمه دولتي پيشنهادي نشده است.
وي در خصوص اينكه با توجه به سابقه تعيين مهلت براي انتقال ميزباني و عدم استفاده برخي سازمان‌ها از فرصت‌هاي داده شده، آيا اين ضرب الاجل اين بار ضمانت اجرايي خواهد داشت، گفت: پيشنهاد ما اين است كه تا مهرماه سازمان‌هايي كه از اين فرصت براي انتقال ميزباني استفاده نكنند فيلتر شوند، زيرا اين بار براي هر دو سوي اين مسئله (مشتري‌ها و ارائه كننده خدمات) شرايطي را قائل شده‌ايم تا عرضه و تقاضا بازار با هم منطبق شود.

برچسب‌ها: ، ،

ثبت نظر

نام:
رایانامه: (اختیاری)

متن:

پربازدیدترین

Sorry. No data so far.

پربحث‌ترین

Sorry. No data so far.