پنج‌شنبه 15 جولای 10 | 11:22

عکس: سه چهره تاریخی خواهان Change

یک جنبش ضد اوباما با نصب بیلبوردی در کنار یک جاده در ایالت آیووا، از هیتلر، ‌لنین و اوباما به عنوان شخصیت‌هایی مشابه که خواهان تغییرات مورد نظر خود بودند، نام برده است.


شاخه شمال ایالت آیووا که بخشی از جنبش تی‌پارتی را علیه دولت اوباما هدایت می‌کنند و نقض وعده‌های انتخاباتی او را مورد تاکید قرار می‌دهند، هفته گذشته تابلوی بزرگی را در کنار جاده ماسون‌سیتی نصب کردند که در آن تصاویر باراک اوباما، آدولف هیتلر و ولادیمیر لنین را در کنار هم قرار داده و در قسمتی از آن نوشته شده: رهبران تندرویی که هراس و ساده‌لوحی مردم را دستاویز قرار می‌دهند.

در این تابلو، از لنین به عنوان “مارکسیست‌‌سوسیالیست”، از هیتلر به عنوان “ناسیونال‌سوسیالیست” و از اوباما به عنوان “دموکرات‌سوسیالیست” یاد شده تا هر سه این افراد را در زمره یک گروه و همه را به دنبال “تغییر” مورد نظر خودشان توصیف کند.
در حالی که کاخ سفید هنوز واکنشی در خصوص این تابلو بروز نداده، باب جانسون مسئول شاخه شمالی جنبش تی‌پارتی در ایالت آیووا یادآور شده که تابلوی مورد نظر، نمایانگر دیدگاه‌های سوسیالیستی اوباماست.
پیش از این هم تابلوهایی در مذمت سیاست‌های اجتماعی- اقتصادی اوباما در نقاط مختلف ایالات متحده تهیه شده بود که با واکنش‌های متفاوتی از سوی مردم این کشور روبرو شده است.
جنبش تی‌پارتی پیش از این در تظاهرات‌های خود در مخالفت با سیاست‌های اوباما، از تصاویر وی که با سبیلی موسوم به سبیل هیتلری آراسته شده بود، استفاده کردند.
گفتنی است کاندیدای شکست‌خورده دوره پیشین انتخابات ریاست جمهوری در ایران که آراء وی از میزان آراء باطله نیز کمتر شده بود، در شعارهای تبلیغاتی و بنرهای انتخاباتی خود بر واژه تغییر (Change) تاکید ویژه‌ای داشت و از این نظر، جای خالی تصویر وی در کنار عکس‌های سه چهره تاریخی دیگر مشاهده می‌شود.

ثبت نظر

نام:
رایانامه: (اختیاری)

متن:

پربازدیدترین

Sorry. No data so far.

پربحث‌ترین

Sorry. No data so far.