جمعه ۲۶ اردیبهشت ۱۳۹۹
چهارشنبه ۰۱ شهریور ۹۱ | ۱۳:۰۷

تودیع قابل تأمل سردار باقرزاده پس از استعفای اعتراض‌آمیز داوودآبادی

همچنان این سوال باقی می ماند که آیا این تغییر در مدیریت بنیاد حفظ آثار با استعفانامه داوود آبادی و انتقادات وی مرتبط است؟ و به عبارتی سردار باقرزاده کنارگیری کرده و یا برکنار شده است؟ و همچنین آیا سردار کارگر با سابقه ای که در معاونت اجتماعی ناجا داشته است برای این سمت انتخاب مناسبی است و یا به گفته داوود آبادی باعث تضعیف این نهاد می گردد؟


به گزارش تریبون مستضعفین هنوز چند روز از انتشار استعفانامه حمید داوود آبادی در وبلاگ شخصی‌اش در اعتراض به ریاست وقت بنیاد حفظ آثار و ارزش های دفاع مقدس نگذشته است که شاهد مراسم تودیع سردار باقرزاده و معارفه سردار کارگر معاون اجتماعی نیروی انتظامی به عنوان رئیس جدید این مجموعه هستیم.

حمید داوود آبادی که در وبلاگش علت کناره گیری خود را از بنیاد حفظ آثار «عدم برخورد غیرتمندانه با نفوذ فتنه گران در بدنه بنیاد حفظ آثار از سوی مسئولین پر ادعای آن» عنوان کرده بود در ادامه با انتشار متن استعفانامه خود و اشاره به فسادهای مالی موجود در بنیاد حفظ آثار خطاب به سردار باقر زاده نوشته بود: «همه آنها نشات گرفته از سوء مدیریت جناب عالی و عدم توجه و دل سوزی شما به تشکیلات زیردست خود می باشد» وی همچنین با اشاره به قهر 9 ماهه سردار باقرزاده با «ساجد» نوشت: «ما که رفتیم؛ شما بمانید با همرهان خویش و آنان که همه چیز خود را فدای آنان می سازید و با قهر 9 ماهه خود با ساجد، بر حمایت خویش از آنان پافشاری می نمایید.»

هنوز مدت زیادی از انتشار استعفانامه وی نگذشته که شاهد تودیع و معارفه سردار باقرزاده و سردار کارگر به عنوان رئسای سابق و جدید بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش های دفاع مقدس هستیم. (+)

داوودآبادی در واکنش به خبر کناره گیری سردارباقرزاده به اصلاح موضع تند خویش پرداخت و درباره دوران ریاست وی گفت: «دوران مسئولیت سردار باقرزاده در بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس از دوران‌های طلایی بنیاد بود. فعالیت‌های کمی و کیفی بنیاد در این مدت به جز یکی دو سال اخیر افزایش چشمگیری داشت.» وی همچنین علت رکود دوساله بنیاد را نیز مسئولیت سردار باقر زاده در ستاد تفحص شهدا دانست.»

وی همچنین درباره انتصاب سردار کارگر افزود: «بنیاد نهاد کوچکی نیست و بزرگ‌ترین متولی فرهنگ دفاع مقدس در کشور است. سردار کارگر پیش از این معاونت نظام وظیفه ناجا و نیروی پرسنلی سپاه بوده است. انتصاب وی به این سمت به عنوان کسی که مسئولیت همزمان دیگری در معاونت اجتماعی ناجا دارد موجب تضعیف بنیاد می‌شود.» (+)

این جانباز دفاع مقدس هم‌چنین دیروز در نقد مطلبی که در سایت تابناک منتشر شده بود (+) و وی را تلویحا بی‌تقوا و میراث‌خوار جنگ دانسته بود، رنج‌نامه‌ای در وبلاگش نوشت (+) و گفت: «از نظر شما و ارباب، همه اون غواص هایی که مظلومانه در عملیات کربلای چهار جاموندن، بی تقوا بودند! »

هر چند جواد تاجیک مشاور سردار باقرزاده و دبیر ستاد مرکزی راهیان نور کل کشور با اشاره تلویحی به انتشار انتقادات داوودآبادی انتقادات وی را نفاق خوانده و علت کناره گیری سردار باقرزاده را «تغییرات اخیر ساختار ستاد کل و لزوم پرداختن بیشتر به مقوله تفحص مفقودین در خاک عراق وایجاد فرصت برای نیروهای تازه‌نفس‌تر جهت تداوم فعالیت‌های ایجاد شده بنیاد» دانست (+) اما همچنان این سوال باقی می ماند که آیا این تغییر در مدیریت بنیاد حفظ آثار با استعفانامه داوود آبادی و انتقادات وی مرتبط است؟ و به عبارتی سردار باقرزاده کنارگیری کرده و یا برکنار شده است؟  و همچنین آیا سردار کارگر با سابقه ای که در معاونت اجتماعی ناجا داشته است برای این سمت انتخاب مناسبی است و یا به گفته داوود آبادی باعث تضعیف این نهاد می گردد؟

ثبت نظر

نام:
رایانامه: (اختیاری)

متن: