چهارشنبه 14 جولای 10 | 17:26

بيت ابو حسن نصرالله

بيروت – تشخيص خانه آنها در طبقه سوم يک ساختمان قديمي، کار سختي نبود چرا که روي زنگ در نوشته شده بود: “بيت ابوحسن نصرالله”.


باورش براي ما هم سخت بود که پدر و مادر دبيرکل حزب الله لبنان که محبوب ترين رهبر جهان عرب به شمار مي آيد، در کوچه پس کوچه هاي باريک ضاحيه (جنوب)بيروت بدون هيچ گونه ترتيبات امنيتي تنها زندگي خود را سپري کنند.
وقتي براي ديدار با سيد ابوحسن نصرالله ،اين پير مرد 75 ساله و همسرش در محله “حي السلم” فقير ترين منطقه شهر بيروت رفتيم با خوشرويي و تواضع بسيار از ما استقبال و پذيرايي کردند و در ديداري سه ساعته از خاطرات عمر خود و تربيت سيد حسن سخن گفتند.
به نظر مي رسيد سيدحسن، سخن وري خود را از پدر به ارث برده و ذکاوت و حلمش را از مادرش؛ مادر دلسوزي که به علت کهولت سن، حال چندان خوشي نداشت و حتي به سختي سخن مي گفت ولي وقتي نوبت به سخن درباره اين شد که فرزندش را چند وقت يکبار و چگونه مي بيند: با صلابتي که اعتراضي در آن احساس نمي شد گفت: سيدحسن را سالي يکبار در ماه رمضان مي بينيم و در صورت ضرورت تماس هاي ما با وي از طريق تلفن است زيرا تدابير امنيتي براي ديدار وي وجود دارد آنقدر دشوار و سخت است.
آنان فرزندشان را در کلامشان “سيدحسن” خطاب مي کردند و تصويري نقاشي شده از او را در گوشه اتاق گذاشته بودند اما بالاي سرشان عکس امام خميني (ره) و مقام معظم رهبري به همراه نوه شهيدشان “هادي نصرالله” مشاهده مي شد و در گوشه ديگري از اتاق تصويري از شهيد عماد مغنيه و دکتر احمدي نژاد خودنمايي مي کرد. اين عکس ها تنها تصاويري بود که درخانه پدر و مادر دبيرکل حزب الله مشاهده مي شد؛ خانه اي که حتي در گرماي 43 درجه تابستان لبنان از داشتن کولر محروم بود و تنها پنکه اي کوچک در گوشه اتاق بود که آن هم در مدت 2 ساعت حضور ما در منزلشان به علت قطع روزانه برق درضاحيه تنها دقايقي کار کرد.
ابوحسن خود از ما پذيرايي کرد و از خاطره چگونگي تولد سيدحسن براي ما گفت تا به خاطره ازدواج پسرش رسيد و آنکه اوايل دوست داشت پسرش مهندس يا وکيل شود.
وقتي درخصوص وضعيت ماليش پرسيديم گفت: “علي رغم احترام مردم در کوچه و بازار، سعي مي کنم هر کاري که دارم خودم انجام دهم و به کسي تکيه نداشته باشم به لحاظ مالي حقوق بازنشستگي که مي گيرم کفايت مي کند و تاکنون از فرزندانم در خواست کمک مالي نکرده ام و به آنان نياز مالي ندارم.”
از آنان حسشان نسبت به تلاش رژيم صهيونيستي براي ترور فرزندشان را پرسيديم اما آنان بيشتر تمايل داشتند خاطره ديدار با مقام معطم رهبري را براي ما تعريف کنند و چندين حرف ناگفته وخاطره اي که براي ما بازگو کردند.
مشروح اين گفتگو به زودي در ايرنا منتشر مي شود.

ثبت نظر

نام:
رایانامه: (اختیاری)

متن:

پربازدیدترین

Sorry. No data so far.

پربحث‌ترین

Sorry. No data so far.