چهارشنبه ۷ خرداد ۱۳۹۹
جمعه ۱۰ شهریور ۹۱ | ۱۷:۲۸

سمپاشی مدعیان گفتگوی تمدنها علیه اجلاس!

در حالیکه همه ی رسانه های جهان به پیروزی ایران در نتیجه ی اجلاس عدم تعهد اعتراف می کنند،مدعیان اصلاحات نسبت به این دستاورد مهم سکوت کرده اند.


در حالی که این روز‌ها تهران به کانون توجهات رسانه‌ای دنیا تبدیل شده و مسئولان غربی و حتی اسرائیلی برگزاری اجلاس غیرمتعهد‌ها در تهران را برگ برنده‌ای در دیپلماسی جهانی و نماد عدم انزوای ایران قلمداد کرده‌اند؛ جریان سبز و حامیان آنکه روزگاری با تئوری «گفتگوی تمدن‌ها» سودای عزت ایران در مجامع بین المللی را درسر می‌پروراندند؛ نسبت به این اتفاق مهم سکوت پیشه کرده و مانند برخی رسانه‌های مغرض نظاره گر این رویداد مهم هستند.

جالب آنکه سیدمحمد خاتمی و فعالین دستگاه دیپلماسی زمان اصلاحات که طرح شعار تنش زدایی و گفتگوی تمدن‌ها را در دستور کار خود قرار داده و در جهت اثبات کارآمدی آن، سعی در بزرگ نمایی دستاوردهای معدود خود داشتند؛ در این عرصه دستاورد قابل توجهی نداشتند و در پایان دوران اصلاحات، ایران توسط جرج بوش «محور شرارت» لقب گرفت و افرادی مانند رئیس جمهور روسیه و دبیرکل سازمان ملل نیز در زمان دولت‌های نهم و دهم به ایران مسافرت کردند.

در همین حال افراد دست چندم و بعضا فراری جریان اصلاحات و فتنه، در فضای مجازی تلاش می‌کنند به بزرگ نمایی حواشی این اجلاس و تلاش برای تضعیف آن بپردازند. مجتبی واحدی سردبیر فراری روزنامه آفتاب یزد و مشاور سابق یکی از سران فتنه در مطلبی با طرح ادعایی دروغ، اینگونه می‌نویسد:

«واقعاً دولتمردان ضعیف جمهوری اسلامی و رسانه‌های آنان، قابل ترحم هستند. محمد مرسی رئیس جمهور مصر که ظاهراً فقط برای گفتن حرف‌های صریح خود در مورد سوریه به ایران آمده بود بلافاصله پس از تحویل ریاست اجلاس به احمدی‌نژاد، سالن را ترک کرد. از آن لحظه به بعد هیچیک از دوربینهای صدا وسیما، سمت چپ احمدی‌نژاد که صندلی خالی «‌مرسی» در آنجا قرار داشت را نشان نداد.»

این در حالی است که محمد مرسی رئیس جمهور مصر، پس از تحویل ریاست جنبش به ایران همچنان در جایگاه خود حضور داشت و پس از دقایقی، جای خود را با سایر سخنرانان عوض کرد.

سعید شریعتی از محکومین فتنه نیز در مطلبی اینگونه می‌نویسد:
«اینکه مدیریت ستاد برگزاری این اجلاس با همه تمهیدات ضربتی و تعطیل کردن شهر و تحمیل هزینه‌های کلان مستقیم و کلان‌تر غیر مستقیم به اقتصاد عمومی و خصوصی می‌تواند در ‌‌نهایت گزارش ترازنامه هزینه و فایده این اجلاس را به مردم ارائه دهد طوری که اکثریت مردم خصوصا شهروندان تهرانی که متحمل هزینه‌های اصلی برگزاری این اجلاس شده‌اند احساس رضایت کنند، امری است که باید منتظر بود و بعد قضاوت کرد، اما باز، هم در اصل ارائه چنین بیلان کاری و اینکه مورد پذیرش عموم مردم باشد می‌توان تردید داشت.»

جالب‌تر و مضحک‌تر اینکه فخرالسادات محتشمی‌پور و همسر مصطفی تاجزاده در مطلبی با یاد آنچه «اقتدار ایران در زمان گفتمان اصلاحات» می‌خواند می‌نویسد: چه اقتداری داشت ایران در زمانی که گفتمان اصلاحات می‌رفت تا جامعه مدنی را برایمان به ارمغان بیاورد و حالا چه سرافکنده نقض پیاپی حقوق بشر هستیم در کشورمان.

ثبت نظر

نام:
رایانامه: (اختیاری)

متن: