پنج‌شنبه 15 جولای 10 | 14:36

گمانه زنی ها در مورد پست بعدی الهام

پس از عدم معرفی دکتر الهام به عنوان حقوقدان جدید شورای نگهبان، زمزمه بازگشت وی به دولت بسیار شنیده می‌شود ولی خود او در این مورد اظهارنظری نکرده است هرچند احتمال بازگشت این عضو پیشین شورای نگهبان به دانشگاه تهران جدی تر است


روزنامه تهران امروز با اشاره به نبودن نام غلامحسین الهام در حقوقدانان پیشنهادی آیت الله آملی لاریجانی به مجلس ، نوشت :

البته این روزها زمزمه بازگشت غلامحسین الهام به دولت بسیار شنیده می‌شود ولی خود او در این مورد اظهارنظری نکرده است. اما با یادآوری خاطرات حضور او در دولت نهم و چالش‌هایی که با طیف مقابل دولت داشت، نمی‌توان امید زیادی به بازگشت الهام به دولت داشت هر چند او در این مدت ارتباط نزدیک خود با محمود احمدی‌نژاد را حفظ کرده است اما همراهی او با چپ‌های کابینه نظیر مشایی و ثمره‌هاشمی بعید به نظر می‌رسد. لذا یک گزینه باقی می‌ماند که در دولت‌های گذشته هم شاهد آن بودیم و آن رجوع به سمت‌های آموزشی است. شاید الهام که عضو هیات علمی دانشکده حقوق دانشگاه تهران است، از این پس سمت بالاتری در این حوزه برعهده بگیرد و فرهاد رهبری دیگر شود.

در ادامه این گزارش آمده است :‌البته این گمانه در حالی مطرح است که احسان جهاندیده، دبیر شورای اطلاع‌رسانی دولت هم که ارتباط نزدیکی به الهام دارد، روز گذشته به تهران‌امروز گفت: الهام همانند یک سرباز است و هر کجا برای کار از او دعوت شود، مراجعه می‌کند.

او در پاسخ به این سوال که تاکنون چه نهادهایی از الهام دعوت به همکاری کرده‌اند؟ گفت که به نظر می‌رسد این عضو پیشین شورای نگهبان به دانشگاه تهران بازخواهد گشت و فعالیت‌های سابق خود در حوزه حقوق جزا را جدی‌تر پیگیری کند.

جهاندیده احتمال ریاست الهام بر دانشگاه تهران که چندی پیش مطرح شده بود را با طمانینه رد کرد.

وی همچنین احتمال بازگشت الهام به دولت را بسیار کم عنوان کرد اما منکر آن نشد.

  1. م.م
    24 جولای 2010

    قراراست زنش برایش تعیین پست کند

ثبت نظر

نام:
رایانامه: (اختیاری)

متن:

پربازدیدترین

Sorry. No data so far.

پربحث‌ترین

Sorry. No data so far.