پنج‌شنبه 15 جولای 10 | 19:20

رهبر معظم انقلاب : درپرتو توجه به قرآن کريم ،توان تاثير گذاري ملت ايران در جهان بيشتر شده است

حضرت آيت الله خامنه اي رهبر معظم انقلاب اسلامي، در ديدار اساتيد، داوران و شرکت کنندگان بيست و هفتمين دوره مسابقات بين المللي قرآن کريم ،قرآن را ريسمان مستحکم الهي دانستند و خاطر نشان کردند: درپرتو توجه به قرآن ،توان تاثير گذاري ملت ايران در جهان بيشتر شده و اين ملت با احساس قدرت درمقابل دشمنان ايستاده است.


رهبر انقلاب اسلامي در اين ديدار که همزمان با ميلاد پُر برکت امام حسين عليه السلام در حسينيه امام خميني(ره) برگزار شد، خاطرنشان کردند : قرآن حيات طيبه را وعده داده است و اين حيات طيبه همان زندگي همراه با عزت، امنيت، رفاه، استقلال، علم، پيشرفت، اخلاق، حِلم و گذشت است که در پرتو انس با قرآن و چنگ زدن به اين ريسمان الهي، محقق مي شود.
ايشان “انس با قرآن را زمينه ساز نفوذ معارف و حقايق قرآني در دل و جان مسلمانان دانستند ” و افزودند: سالهاي متمادي تلاش شد بين “قرآن و معارف قرآني” و “دلهاي امت اسلامي” فاصله ايجاد شود تا جايي که در برخي کشورهاي اسلامي، فصل جهاد را به خاطر رعايت دشمنان اسلام از تعاليم اسلامي و مدارس حذف کردند.
رهبر معظم انقلاب در تشريح “حيات طيبه وعده داده شده از سوي قرآن کريم” خاطر نشان کردند: در اين حيات طيبه، زندگي فردي و اجتماعي، روح و جسم انسان، دنيا و آخرت، همزمان وجود دارد.
حضرت آيت الله خامنه اي در همين زمينه افزودند: در حيات طيبه قرآني همچنين، آرامش روحي، سکينه و اطمينان، سعادت و عزت اجتماعي، استقلال و آزادي عمومي تأمين شده است که مقدمه ي لازم براي رسيدن به اين حيات طيبه، برگزاري جلسات و مسابقات قرآني، و تربيت حفّاظ و قرّاء است.
رهبر انقلاب اسلامي با توصيه به جوانان براي تفهّم و تدبر در قرآن و حفظ آيات نوراني آن خاطر نشان کردند: با هر بار نشست و برخاست با قرآن يک پرده از جهالت برداشته مي شود و چشمه اي از نورانيت گشايش مي يابد.
حضرت آيت الله خامنه اي تشويق کودکان و نوجوانان به حفظ قرآن را با ارزش توصيف کردند و درباره اهميت حفظ قرآن تصريح کردند: حفظ قرآن اين فرصت را به حافظ مي دهد تا با تکرار، قدرت تدبر در آيات را پيدا کند ضمن آنکه بايد قدر نعمت حفظ قرآن را بداند و اجازه ندهد اين نعمت الهي از دست برود.
ايشان خواندن از اول تا آخر قرآن را، امري ضروري براي درک معارف قرآني و آشنايي ذهن با اين معارف دانستند و افزودند: اساتيد و معلمين تفسير هم با بيان بُطون و معارف قرآني، و رفع مشکلات فهم آيات، معارف و حقايق قرآن را به دل مشتاقان سرازير مي کنند.
حضرت آيت الله خامنه اي با مقايسه حرکت قرآني ايران قبل و بعد از انقلاب خاطرنشان کردند: در 31 سال اخير، اين حرکت عظيم و رو به جلو، به وجود آمده است و انبوه جوانان مشتاق، به جمع حافظان، قاريان و متبحران قرآن پيوسته اند.
رهبر انقلاب اسلامي افزودند: در پرتو توجه به قرآن، توان تأثيرگذاري ملت ايران در جهان بيشتر شده و اين ملت با احساس قدرت، در مقابل دشمنان ايستاده است.
در ابتداي اين ديدار حجت الاسلام و المسلمين محمدي نماينده ولي فقيه و سرپرست سازمان اوقاف و امور خيريه گزارشي از برگزاري بيست و هفتمين دوره مسابقات بين المللي قرآن کريم در تهران بيان کرد و گفت: در اين دوره از مسابقات 95 قاري و حافظ از 60 کشور جهان به رقابت پرداختند و 14 استاد بين المللي و ايراني داوري مسابقات را بر عهده داشتند.
حجت الاسلام و المسلمين محمدي افزود: برگزاري همايش تجليل از بانوان فعال در عرصه قرآني، همايش مقالات قرآني با سه محور قرآن و اهل بيت، قرآن و بصيرت و قرآن و علوم انساني، جشنواره کتاب سال قصص قرآني، و برگزاري نمايشگاه و محصولات قرآني از جمله برنامه هايي بود که در حاشيه اين دوره از مسابقات برگزار شد.
در اين ديدار همچنين دکتر فرج الله شاذلي از داوران مصري اين دوره از مسابقات، پس از تلاوتي از آيات قرآن، به مبعث پيامبر(ص) و ميلاد امام حسين عليه السلام اشاره و از اهتمام جمهوري اسلامي ايران و رهبر انقلاب اسلامي به قرآن تشکر و قدرداني کرد.
براساس اين گزارش در آغاز اين ديدار و محفل نوراني، با تلاوت آيات روحبخش قرآن توسط اساتيد، و نفرات اول رشته قرآئت و حفظ اين دوره از مسابقات بين المللي قرآن همراه بود.

ثبت نظر

نام:
رایانامه: (اختیاری)

متن:

پربازدیدترین

Sorry. No data so far.

پربحث‌ترین

Sorry. No data so far.