جمعه 02 اکتبر 09 | 13:25

آتش‌بيار معركه از خارج دستور مي‌گرفت

آيت‌الله مكارم شيرازي با اشاره به انتخابات رياست جمهوري گفت: يك گروه در انتخابات كه اكثريت بودند، بيش از 24 ميليون راي آوردند يك گروه هم 13ميليون راي آوردند يك گروه هم گروهي مخرب بودند از خارج دستور مي گرفتند و آتش بيار معركه بودند و كارهاي بدي كردند ما بايد حساب آنها را از هم جدا كنيم.


آیت الله مکارم شیرازی

آیت الله مکارم شیرازی

به گزارش خبرگزاری فارس به نقل از روابط عمومی حزب موتلفه اسلامی، آیت‌الله مكارم شیرازی در دیدار شورای مركزی این حزب با اشاره به اینكه سه گروه درانتخابات اخیر مطرح بودند، اظهار داشت: یك گروه در انتخابات كه اكثریت بودن بیش از 24 میلیون رای آوردند یك گروه هم 13میلیون رای آوردند یك گروه هم گروهی مخرب بودند از خارج دستور می گرفتند و آتش بیار معركه بودند و كارهای بدی كردند ما باید حساب آنها را از هم جدا كنیم.
وی افزود: ما می‌گوییم گروهی كه از غرب دستور می‌گرفتند شناسایی و مطرود شوند اما بین دو گروه دیگر التیام ایجاد كنیم ما نمی‌توانیم بگوییم همه مغرض بودند و همانطور كه رهبر عزیز انقلاب فرمودند اینها مطابق سلیقه‌شان عمل كردند.
آیت‌الله مكارم شیرازی با اشاره به توانایی‌های انقلاب با بیان اینكه خارجی‌ها به تدریج داشتند مایوس می‌شدند اما حوادث انتخابات آنها را از یاس خارج كرد، تصریح كرد: ما نباید یاس دشمنان را تبدیل به امید كنیم باید تلاش كنیم كه یكپارچه شویم آنهایی كه در اعتقاد به جمهوری اسلامی، رهبری، ‌نظام ومردم مشترك هستند دور هم جمع شوند و وحدت ایجاد كنند و آن گروه فاسد و مفسد را طرد نمایند.
وی با تاكید بر اینكه ادبیات گفتگو را باید تغییر دهیم، گفت: این سبب می‌شود مشكلات حل شود و از شما انتظار داریم روی مسائل كار كنید باید آرامتر و با محبت‌تر كار كنید تا اوضاع آرام شود، ‌نامهربانی‌ها و سوء ظن‌ها و بدبینی‌ها از بین برود.
این مرجع تقلید در بخش دیگری از سخنان خود سه نكته مهم را یادآور شد و افزود: باید واقعیت‌ها را باور و برای آن راه حل پیدا كنیم.
آیت‌الله مكارم شیرازی همچنین گفت:‌ نقد دوستانه در محیط ما كم است بیشتر یا مدح است یا تخریب یك گروه باید این وسط نقد هدفدار و دوستانه داشته باشند.
وی در ادامه تاكید كرد: خیلی چیزها باید اصلاح شود نقد مقدمه هر اصلاحی است هیچ كس معصوم نیست جز انبیاء و اولیای الهی ما باید حتما در مورد لغزش‌هایی كه وجود دارد نقد منطقی داشته باشیم، مردم درباره مسائل و مشكلات اقتصادی حرف دارند اگر چیزی نگوییم درست نیست.
آیت‌الله مكارم شیرازی افزود: ما دردها را خوب تحلیل می‌كنیم اما به درمان كه می‌رسیم كوتاه می‌آییم گاهی برخی میگویند ما مایوس هستیم این یاس بدترین عیب است هر مشكلی قابل حل است وبن بست در زندگی وجود ندارد.
این مرجع تقلید ادامه داد: دشمنان با ما اعلام جنگ كردند جنگ صلیبی دوم را آغاز كردند ما چه باید بكنیم راهی جز اتحاد كشورهای اسلامی نداریم در بیرون و داخل یك توفان علیه ما راه انداخته‌اند، ما باید در مورد همه اینها تدبیر داشته باشیم.
وی با اشاره به ویژگی‌های حزب موتلفه اسلامی و امتیازات این حزب گفت:‌ ظاهر و باطن موتلفه اسلامی یكی است این برای ما ارزشمند است، شما یك تشكل سنتی و در عین حال روشنفكر و آگاه به زمان هستید جمع این دو كار آسانی نیست برخی كه سنتی فكر می‌كنند گاهی گرایش به جمود پیدا می‌كنند و برخی هم كه به فاز روشنفكری می‌روند به دامن لیبرالیسم می‌افتند اما شما نشان دادید از این دو آفت مصون هستید هم مسلمان رساله‌ای،‌هم انقلابی روشن و آگاه به زمان هستید.
همچنین در این دیدار محمد نبی حبیبی دبیر كل حزب موتلفه اسلامی با ارائه گزارشی از آخرین وضعیت سیاسی كشور و فعالیت‌های حزب گفت: ما اكنون مواجه با یك هجمه سنگین از سوی اروپا و آمریكا علیه اركان نظام به ویژه رهبری و ولایت فقیه هستیم، دشمن با راه‌اندازی یك جنگ صلیبی اسلام را هدف قرار داده است.
وی افزود: ما فوری‌ترین وظیفه را دفاع از كیان اسلامی و نظام و حمایت از ولی فقیه می‌دانیم.

ثبت نظر

نام:
رایانامه: (اختیاری)

متن:

پربازدیدترین

Sorry. No data so far.

پربحث‌ترین

Sorry. No data so far.