شنبه ۲۷ اردیبهشت ۱۳۹۹
پنج شنبه ۱۶ شهریور ۹۱ | ۱۲:۰۰

«گلزار» سوپراستار است یا «کلاه‌قرمزی»؟

آیا «محمدرضا گلزار» که به سوپراستار سینمای ایران شهرت دارد، می‌تواند در جذب مخاطب و فروش فیلم با عروسک «کلاه قرمزی» که دستمزد یک میلیاردی هم از کسی طلب نکرده است، رقابت کند؟


سینمای ایران این روز‌ها با فروش خوب و بی‌سابقه «کلاه قرمزی و بچه ننه» مواجه شده است؛ فیلمی که توانست بعد از یک رکود شش ماهه در سینما مخاطب را با خود همراه کند. در این شرایط بعد از مدت‌ها صاحبان فیلم رغبت به نمایش فیلم‌هایشان در سالن‌های کم‌فروغ و خاموش سینما‌ها را پیدا کردند و مشتاق به ارائه فیلم برای حضور در جدول اکران شدند.

مخاطب «کلاه قرمزی و بچه‌ ننه» تنها کودکان نیستند، مخاطب این فیلم کودکانی هستند که خانواده‌هایشان را با خود همراه می‌کنند و صاحبان اثر به قدری هوشمندانه آن را ساخته و پرداختند که بتوانند بزرگسالان را نیز با خاطرات این عروسک همراه کنند. این فیلم پتانسیل جذب تمام اقشار اعم از کودک، نوجوان و بزرگسال را در خود دارد‌. این فیلم در سال ۷۳ نیز با قیمت بلیت کمتر از ۱۰۰ تومان در تهران بیش از ۱۵۰ میلیون تومان فروش داشت و مخاطب بالایی را با خود همراه کرد.

در شرایط فعلی که به نظر می‌رسد مخاطب با سینما آشتی کرده است، فیلم «تو و من» بر پرده سینما‌ها آمده است؛ فیلمی که در سکوت خبری ساخته شد. شاید یکی از دلایل سکوت خبری فیلم، حضور «محمدرضا گلزار» در این ‌اثر بوده است‌. به زعم برخی از افراد در سینما، این بازیگر، سوپراستار سینمای ایران قلمداد می‌شود (!) و همین امر باعث شده تا وی ارقامی نجومی را به عنوان دستمزد به سینمای ایران تحمیل کند که چندی پیش با رسانه‌ای شدن آن، مدیرکل اداره نظارت و ارزشیابی را نیز به اعلام موضع وادار کرد.

«محمدرضا گلزار» برای حضور در سریال «قهوه تلخ» رقم یک میلیارد تومان را به تهیه‌کننده پیشنهاد داد و همین امر باعث شد تا سیدعلیرضا سجادپور و بسیاری از کار‌شناسان سینما به پرداخت این دستمزد واکنش نشان دهند. اخیراً نیز شنیده می‌شود این بازیگر برای حضور یک‌ماهه‌اش در سریال «ساخت ایران» ۸۰۰ میلیون تومان دریافت کرده است. پیش از این «محمدرضا گلزار» برای حضور در فیلم سینمایی «دموکراسی تو روز روشن» و تنها برای سه روز کار، مبلغ ۹۰ میلیون تومان دستمزد دریافت کرد که در زمان خود رقم بالایی به شمار می‌آمد.

حال این سوال مطرح می‌شود که آیا محمدرضا گلزار که به زعم برخی، سوپراستار سینمای ایران شهرت دارد، می‌تواند با عروسک «کلاه قرمزی» که دستمزد یک میلیاردی هم از کسی طلب نکرده است، در جذب مخاطب و فروش فیلم رقابت کند؟ اگر فیلم «تو و من» در شرایط فیلم «کلاه قرمزی و بچه‌ننه» اکران می‌شد، باز هم می‌توانست به سالن‌های سینما رونق ببخشد.

«کلاه قرمزی و بچه‌ننه» با یک روز تاخیر و تنها با ۲۵ سالن سینما نمایش خود را آغاز کرد. این شرایط به دلیل اختلافات شورای صنفی نمایش و نهاد‌ها و ارگان‌های مختلف در روزهای اولیه نمایش بر فیلم تحمیل شد. «کلاه قرمزی و بچه‌ننه» از داشتن پردیس‌های سینمایی از جمله آزادی محروم بود و با سینماهای محدود در تهران و شهرستان‌ها نمایش خود را آغاز کرد. آیا محمدرضا گلزار که فیلمش (تو و من) با سرگروهی سینما آزادی از امروز بر پرده سینما‌ها رفته و‌ ۳۵ سالن سینمایی را در اختیار دارد، می‌تواند با عروسکی که فروش فیلمش در تهران به مرز ۲ میلیارد تومان و در شهرستان به مرز ۱ میلیارد تومان تا به امروز نزدیک می‌شود، رقابت کند و در جذب مخاطب و فروش مناسب موفق عمل کند؟

ثبت نظر

نام:
رایانامه: (اختیاری)

متن: