شنبه 17 جولای 10 | 11:49

نامه مدیر حوزه علمیه قم به شیخ الازهر

مدیر حوزه‌های علمیه قم درباره مسائل جهان اسلام به «احمد الطیب» شیخ الازهر مصر نامه نوشت.


مدیر حوزه‌های علمیه قم درباره مسائل جهان اسلام به «احمد الطیب» شیخ الازهر مصر نامه نوشت.

به گزارش مهر، در این نامه با اشاره به تلاش رژیم صهیونیستی برای گسترش حضور خود در سرزمینهای اسلامی و عربی و تحقق بخشیدن به رویای خیالی «از نیل تا فرات» آمده است: درحال حاضر امت اسلامی در سایه اتحاد نیروهای استعمارگر و اجماعشان بر بلعیدن حقوق مسلمانان و یکپارچگی‌شان در مشروعیت بخشیدن به رژیم پست و اشغالگر اسرائیل، شرایط سخت و دشواری را سپری می‌کند.

در ادامه این نامه تصریح شده است: وقتی می‌بینیم که آنان در باطل خود عزم و پشتکار دارند، ما نیز باید دست در دست هم دهیم و یکدل و منسجم در کنار یکدیگر بایستیم.

در نامه آیت‌الله مقتدای تأکید شده است: در این راستا باید مواضع مقتدرانه علما و حامیان دین را که به ندای خداوند تعالی لبیک گفته واز آوارگان فلسطینی دفاع می‌کنند، ارج نهیم و جایگاه آنان را که به تبلیغ رسالتهای خداوند همت گمارده و جز او از کسی بیمی به دل راه نمی‌دهند گرامی بداریم.

مدیر حوزه‌های علمیه در این نامه با تقدیر از مواضع ضدصهیونیستی شیخ الازهر تصریح کرد: مواضعتان در محکوم‌کردن حمله وحشیانه رژیم اشغالگر به کشتی‌های کاروان آزادی و عدم پذیرش زیارت قدس شریف با ویزای اسرائیلی قابل تقدیر است و این شجاعت جنابعالی موجب احیای الازهر در رویارویی با دشمنان و زدودن اندوه از دل امت اسلامی شد.

وی به تأکید شیخ الازهر بر میانه‌روی و تعامل علمی و سازنده با حوزه‌های علمی شیعه اشاره و تصریح کرد: اینها شما را در نظر ما خلفی شایسته برای گذشتگان بزرگی همچون شیخ محمد شلتوت، شیخ عبدالمجید سلیم البشری، شیخ عبد العزیز عیسی و علمای برجسته دیگر نشان می‌دهد اما چه کنیم که شیوه تندروهای تکفیری که خطاها و اشتباهات خود را اعمال نیکو می‌پندارند غیرازاین است و پیامد تلاش‌ها و فعالیت‌هایشان چیزی جز پاره پاره کردن امت اسلامی و پراکنده ساختن آن نیست.

در پایان این نامه آمده است: با تأکید جنابعالی بر ضرورت متحدسازی تلاش‌های امت اسلامی برای شکست محاصره ظالمانه غزه مظلوم و تحت فشار، همسویی کاملی در دیدگاه‌ها و اشتراک عظیمی در رویکرد‌ها میان خود و شما می‌بینیم ازاین رو در نظر داریم تا هیئتی متشکل از علمای حوزه علمیه قم را به الازهر اعزام کنیم.

آیت‌الله مقتدایی هدف از اعزام این هیئت را رایزنی و گفتگو با شیخ الازهر و دیگر شیوخ درباره مسائل اسلامی و راه‌های شکست محاصره بی‌رحمانه‌ غزه‌ آزاد و سربلند و ادای وظیفه در قبال امت اسلامی و حمایت از برادران ستم‌ کشیده فلسطینی‌ ذکر و بر آمادگی طرف ایرانی برای این منظور تاکید کرده است.

ثبت نظر

نام:
رایانامه: (اختیاری)

متن:

پربازدیدترین

Sorry. No data so far.

پربحث‌ترین

Sorry. No data so far.