شنبه 15 سپتامبر 12 | 18:00

صادرات نفت ايران به كره جنوبي از سر گرفته شد

اولين محموله از سه محموله شركت ملي نفتكش ايران در تاريخ 10 سپتامبر(20 شهريور) ايران را ترك كرده و تا پايان اين ماه به كره جنوبي مي‌رسد. شركت نفتي اس كي اينوويشن مشتري اين محموله نفتي است. همچنين دو نفتكش ديگر ايران تا پايان اين ماه ايران را به مقصد كره ترك خواهند كرد و تا ماه اكتبر به كره جنوبي خواهند رسيد.


در پي ازسرگيري صادرات نفت ايران به كره جنوبي، اولين نفتكش ايران تا پايان ماه جاري به اين كشور مي‌رسد.

كره جنوبي كه در برنامه‌هاي غرب براي كاهش صادرات نفت ايران يك بازيگر كليدي به حساب مي‌آيد، قصد دارد مجددا از ايران نفت بخرد.

كره جنوبي پس از دو ماه وقفه‌اي كه در واردات نفت اين كشور از ايران بوجود آمد، اين ماه قصد دارد دست‌كم شش ميليون بشكه نفت از ايران وارد كند به طوري كه اين ميزان از برنامه قبلي سئول براي واردات چهار ميليون بشكه نفت از ايران بيشتر است.

اين محموله نفتي در مسير انتقال به كره جنوبي است. اولين محموله از سه محموله شركت ملي نفتكش ايران در تاريخ 10 سپتامبر(20 شهريور) ايران را ترك كرده و تا پايان اين ماه به كره جنوبي مي‌رسد. شركت نفتي اس كي اينوويشن مشتري اين محموله نفتي است. همچنين دو نفتكش ديگر ايران تا پايان اين ماه ايران را به مقصد كره ترك خواهند كرد و تا ماه اكتبر به كره جنوبي خواهند رسيد.

به گزارش نشريه پلاتس، كره جنوبي براي از سرگيري واردات نفت از ايران پيشنهاد تهران را مبني بر تحويل اين محموله‌ها با نفتكش‌هاي شركت ملي نفتكش ايران و بيمه جمهوري اسلامي ايران قبول كرده است.

اما آنچه درباره اين محموله‌ها جلب نظر مي‌كند، حجم آن‌هاست به طوري كه كره جنوبي در شش ماه اول سال 2011 و قبل از آنكه بحث تحريم نفت ايران شروع شود، 41 ميليون و 650 هزار بشكه (ماهانه شش ميليون و 940 هزار بشكه) از ايران نفت وارد كرد و واردات از سرگيري شده كره جنوبي تقريبا نزديك به واردات قبلي اين كشور از ايران است.

ثبت نظر

نام:
رایانامه: (اختیاری)

متن: