یکشنبه 16 سپتامبر 12 | 23:18

پاپ: مسلمانان و مسیحیان متحد شوند

پاپ بندیکت شانزدهم در دومین روز سفر خود به لبنان با تاکید بر اینکه دردها و رنج‌های مردم سوریه را در دعاهایش فراموش نمی‌کند، شجاعت جوانان سوری را تحسین کرد.


 پاپ بندیکت شانزدهم، رهبر کاتولیک‌های جهان شجاعت جوانان سوری را تحسین و اعلام کرد که سوریه را فراموش نمی‌کند و به دلیل دردهای و رنج‌های مردم سوریه ناراحت است.

پاپ در مقابل جوانانی که در مقر اسقف مارونی در بکرکی واقع در شمال بیروت حضور داشتند، اظهار کرد: می‌دانم در میان شما جوانانی هستند که از سوریه آمده‌اند، می‌خواهم بگویم که من شجاعت شما را تحسین می‌کنم.

پاپ خطاب به سوری‌های گفت: به خانواده‌ها و دوستانتان بگویید که من شما را فراموش نمی‌کنم و در دعاهایم مردم سوریه را به یاد دارم.

وی بر این مساله تاکید کرد: زمان آن فرا رسیده است تا مسلمانان و مسیحیان برای جلوگیری از خشونت و جنگ با یکدیگر متحد شوند.

در همین راستا پاپ از جوانان مسلمان لبنانی که در این دیدار حضور داشتند، استقبال و از “حضور بسیار مهم آنها” قدردانی کرد.

پاپ بندیکت شانزدهم خطاب به مسلمانان لبنانی اظهار کرد: شما به همراه مسیحیان لبنان آینده این کشور زیبا و نمونه مختصری از خاورمیانه را تشکیل می‌دهید، تلاش کنید تا آینده را با هم بسازید.

وی در ادامه افزود: خاورمیانه باید این را بداند که مسلمانان و مسیحیان می‌توانند بدون کینه‌ورزی و با احترام به عقاید تمام انسان‌های جامعه آزاد و بشردوستانه زندگی کنند.

وی همچنین در سخنانی در کاخ ریاست جمهوری لبنان و با حضور مسئولان بلندپایه این کشور تاکید کرد که تسامح دینی و همزیستی مسالمت‌آمیز میان ادیان برای تحقق صلح در جهان ضروری است.

پاپ ادامه داد: برخی ایدئولوژی‌ها هستند که مانع همبستگی جوامع شده‌اند که باید برای رفع آنها تلاش کرد.

وی با اشاره به همزیستی مسالمت‌آمیز مسیحیان و مذاهب مختلف اسلامی در لبنان گفت: لبنان می‌تواند نمونه بسیار خوبی برای کشورهای خاورمیانه در زمینه همزیستی مسالمت‌آمیز میان ادیان باشد.

در این مراسم شخصیت‌های دینی و سیاسی عالی رتبه لبنان از جمله میشل سلیمان رئیس‌جمهوری،‌ نجیب میقاتی نخست‌وزیر، نبیه بری رئیس پارلمان، شیخ رشید قبانی مفتی اهل سنت و نمایندگانی از حزب الله لبنان حضور داشتند.

پاپ بندیکت شانزدهم همچنین دیدارهایی با رهبران سیاسی و روسای قبال لبنان برگزار کرد.

ثبت نظر

نام:
رایانامه: (اختیاری)

متن: