چهارشنبه 19 سپتامبر 12 | 18:30

چادر تنها در بعضی مدارس اجباریست

حسین حجبری معاون فرهنگی و پرورشی وزیر آموزش و پرورش خبر اجباری شدن چادر در دبیرستان های استان زنجان را تکذیب کرد٬ ولی در ادمه گفت: در برخی دبیرستان های دخترانه بر اساس توافق با والدین دانش آموزان پوشش چادر اجباری است.


حسین حجبری معاون فرهنگی و پرورشی وزیر آموزش و پرورش خبر اجباری شدن چادر در دبیرستان های استان زنجان را تکذیب کرد و گفت: سیاست آموزش و پرورش در زمینه حجاب، پوشش کامل اسلامی با اولویت حجاب برتر برای کارمندان و دانش آموزان است و تا به حال بحث اجباری شدن چادر در مدارس دخترانه مطرح نشده بلکه همیشه تاکید بر رعایت پوشش کامل اسلامی در مدارس بوده است.

وی به اجباری بودن چادر در برخی دبیرستان های خاص اشاره کرد و افزود: در برخی دبیرستان های دخترانه بر اساس توافق با والدین دانش آموزان پوشش چادر اجباری است؛ مثلا دبیرستان امام رضا(ع) در مشهد مقدس که وابسته به بنیاد فرهنگی رضوی است از همان ابتدای ثبت نام با دانش آموزان توافق می کند که باید از حجاب برتر استفاده کنند و اینجا نیز بحث اجبار مطرح نمی شود، بلکه بحث اصلی توافق بر سر موضوع است و پدر و مادری که مخالف این شرایط هستند، دخترانشان را در این مدرسه ثبت نام نمی کنند.

معاون فرهنگی و پرورشی وزیر آموزش و پرورش در پایان افزود: وزارت خانه با مدارسی که شرایط خاص نداشته ولی چادر را اجباری می کنند برخورد خواهد کرد.

گفتنی است منصور مرادلو، معاون پرورشی آموزش و پرورش استان زنجان چندی پیش از اجباری شدن چادر در مدارس این استان خبر داد و تاکید کرده است عملی کردن سند تحول بنیادین در گرو تعیین حجاب برتر برای مدارس است و ما طرح اجباری شدن چادر را از مدارس خاص آغاز کرده ایم.

در صورت صحت گفته مرادلو باید گفت این قبیل طرح ها نشان می دهد بخشی از نیروهای فعال فرهنگی به طرز نگران کننده ای در فهم مسائل عرصه فرهنگ و تربیت و ریشه های آن و همچنین رویکردها و روش های موثر در اصلاح شرایط، دچار مشکل هستند. در دلسوزی و دغدغه مندی این فعالان شکی نیست؛ اما ناکارآمدی و ناحق بودن روش های طراحی و پیشنهاد شده برای ترویج ارزش های اسلامی و تربیت افراد متدین وفادار به نظام، نشان می دهد کمترین توجهی به تربیت و آموزش و پرورش به معنای حقیقی آن نشده است.

ثبت نظر

نام:
رایانامه: (اختیاری)

متن: