یکشنبه 18 جولای 10 | 10:45

اغلب اساتید معارف با دغدغه‌های دانشجویان آشنا نیستند

ساتید معارفی که هم اکنون در دانشگاه ها در حال تدریس هستند، باید دچار تغییر و دگرگونی شوند زیرا بیشتر اساتید معارف در حال حاضر با دغدغه های دانشجویان آشنا نیستند.


مهدی شهیری فعال دانشجویی اظهار داشت: برای عملی شدن فرمایشات مقام معظم رهبری لازم است که دانشجویان مطالعات خود را افزایش داده و به امید اساتید نباشند.

وی ادامه داد: دروس معارفی که الان در دانشگاه ها تدریس می شوند، حالت کلیشه ای پیدا کرده اند. مباحثی که در دروس معارف مطرح می شود، از اول دبستان تا دانشگاه مطرح می شوند و حالت کلیشه ای دارند.

شهیری تصریح کرد: مساله دیگر این است که اهمیتی به این دروس داده نمی شود، در واقع دروس معارف در دانشگاه ها، دروس نمره آوری است که دانشجویان تنها برای گذراندن آن این واحد را انتخاب می کنند و بیشتر دانشجویان بدون عشق و علاقه بر سر کلاس ها حاضر می شوند.

این فعال دانشجویی اضافه کرد: اگر در تدوین دروس معارف به نیازهای فعلی دانشجویان توجه کنیم، بسیار بهتر از آن است که به برهان های علّی بپردازیم. الان دانشجویان ما به این سطح از برهان نیاز ندارند و باید سطح های پایین تری از برهان به آن ها تدریس شود.

وی در خاتمه یادآور شد: اساتید معارفی که هم اکنون در دانشگاه ها در حال تدریس هستند، یا باید دچار تغییر و دگرگونی شوند یا اینکه دانشجویان خودشان مطالعاتشان را بیشتر کنند، زیرا بیشتر اساتید معارف در حال حاضر با دغدغه های دانشجویان آشنا نیستند.

ثبت نظر

نام:
رایانامه: (اختیاری)

متن:

پربازدیدترین

Sorry. No data so far.

پربحث‌ترین

Sorry. No data so far.