چهارشنبه 14 اکتبر 09 | 20:21

ضدیت با نظام و اصل ولایت فقیه را به شدت محکوم می‌کنیم

آیت الله سید علی‌اصغر دستغیب نماینده‌ی اول مردم فارس در مجلس خبرگان، با اشاره به حوادث اخیر گفت: صريحاً اعلام می‌داريم كه ضديت با نظام و اصل ولايت فقيه و رهبري را به شدت محکوم مي‌کنيم ولكن انتقاد سازنده از دولت و نصيحت و خيرخواهي نسبت به مسئولين را تقابل با نظام ندانسته بلكه از وظائف آحاد ملت، به ويژه نخبگان مي‌دانيم.


آیت الله سید علی اصغر دستغیب

آیت الله سید علی اصغر دستغیب

آیت الله سید علی اضغر دستغیب نماینده‌ی اول مردم فارس در مجلس خبرگان، با اشاره به حوادث اخیر گفت: اكنون صریحا اعلام می داریم كه ضدیت با نظام و اصل ولایت فقیه و رهبری را به شدت محکوم می کنیم ولكن  انتقاد سازنده از دولت و نصیحت وخیر خواهی نسبت به مسئولین را تقابل با نظام ندانسته بلكه از وظائف آحاد ملت ،به ویژه نخبگان می دانیم .

ایشان که در مراسم آغاز سال تحصیلی در جمع طلاب مدرسه علمیه رضویه سخن می‌گفت اصل ولایت فقیه اصل محوری و از باورهای دینی شیعیان دانست.

وی گفت:  اصل محوری ولایت فقیه تنها یک شعار نیست بلكه از باورهای دینی ما و شرط مشروعیت حكومت در عصر غیبت حضرت مهدی عج الله تعالی فرجه است از این رو در مجلس بررسی نهائی  قانون اساسی جمهوری اسلامی اصل ولایت فقیه به عنوان یكی از مهمترین اصول تصویب گردید و بر این اساس اعضاء مجلس خبرگان رهبری دوره اول بعد از رحلت حضرت امام ، در اجلاس فوق العاده با رای قاطع خود ،حضرت آیت الله خامنه ای (مدظله) را برای این مسئولیت حساس و خطیر انتخاب کردند و مدت 20 سال است که معظم له با اتکال به خداوند متعال و عنایات حضرت ولی عصر عج الله تعالی فرجه، انقلاب اسلامی و نظام منبعث از آن را رهبری و هدایت نموده اند.

ایشان طلاب را به آزاداندیشی و فراجناحی بودن دعوت کرد و تاکید کرد: «هرگز در جناح های سیاسی الزامی به ورود نداریم و به شدت از افراطی گری پرهیز داریم. هر شخصی آزاد است که تفکر صحیح و منطقی جناحی بدون هرگونه گرایش افراطی داشته باشد، هرچند توصیه ما به طلاب و روحانیون این است که فرا جناحی بوده و شمول خود را نسبت به عموم مردم حفظ نمایند لکن با عین حال هر کسی می تواند اصولگرا باشد اما اگر خواست به بهانه گرایشات اصولی به این و آن بدگویی کند ، شخصیت های سیاسی و اجتماعی را زیر سؤال برده و قانون شکنی کند ، قابل قبول نخواهد بود همانطور که هرکس می تواند اصلاح طلب باشد . اما اگر خواست موازین و معیارهای اصولی را زیر پا بگذارد و از اشخاص مجرم و متخلف در نظام جمهوری اسلامی حمایت کند وی نیزمورد پذیرش نخواهد بود.»

در ماه‌های اخیر حجت‌الاسلام سید علی‌محمددستغیب، دیگر نماینده‌ی فارس در خبرگان با انتشار مطالبی خشم مردم فارس را در پی داشته است و سخنان آیت الله سیدعلی‌اصغر دستغیب برادر وی، در همین راستا بوده است.

» متن کامل سخنان ایشان را این‌جا ببینید

ثبت نظر

نام:
رایانامه: (اختیاری)

متن:

پربازدیدترین

Sorry. No data so far.

پربحث‌ترین

Sorry. No data so far.