شنبه ۲۷ اردیبهشت ۱۳۹۹
پنج شنبه ۰۶ مهر ۹۱ | ۲۱:۳۵

ضریح جدید مطهر امام حسین(ع) رونمایی شد

با حضور بسیاری از شخصیت‌های برجسته کشوری و مسئولان تولیت حرم امام حسین(ع)، کاظمین، سامرا و نجف اشرف و مهمانانی که از کشورهای بحرین، عربستان، لبنان، کویت و پاکستان از ضریح مطهر اباعبدالله الحسین (ع) در قم رونمایی شد.


در آستانه میلاد با برکت امام رضا(ع) طی مراسمی که پیش از ظهر پنج‌شنبه با حضور علی لاریجانی رئیس مجلس شورای اسلامی، حجت الاسلام محمدی گلپایگانی رئیس دفترمقام معظم رهبری، محسن رضایی دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام، حجت الاسلام قاضی عسگر نماینده مقام معظم رهبری در امور حج و زیارت، حجت الاسلام شهرستانی نماینده آیت الله سیستانی در قم، پیریایی استاندار، حجت الاسلام سید علی خمینی و مسئولان تولیت حرم امام حسین(ع)، کاظمین، سامرا و نجف اشرف و مهمانانی که از کشورهای بحرین، عربستان، لبنان، کویت و پاکستان برگزار شد، از ضریح مطهر اباعبدالله الحسین (ع) رونمایی شد.

نقش قم در گسترش فرهنگ شیعی برجسته است

رئیس مجلس شورای اسلامی در این مراسم با تقدیر از تلاش‌های همه دستندرکاران ساخت ضریح مطهر امام حسین(ع) ابراز داشت: عنایات خاص مقام معظم رهبری و همچنین مراجع تقلید در مشارکت مردم در این امر تاثیر گذار بود و هنرمندان استان‌های مختلف توانستند تحت فرمان استاد فرشچیان این کار بزرگ را سامان دهند.

علی لاریجانی با بیان اینکه نقش قم در گسترش فرهنگ شیعی هم در گذشته و هم امروز برجسته است افزود: حق مطلب این بود که ضریح مطهر امام حسین(ع) در قم ساخته شود.

وی گفت: نگه داشتن تفکر شیعی نمادهایی داد که گاهی در کارهای کلامی و فلسفی جلوه می‌کند و گاهی نیز در عرصه هنر خود را به نمایش می‌گذارد.

رئیس ستاد بازسازی عتبات عالیات کشور نیز در این مراسم با ارائه گزارشی از فعالیت‌های برجسته ستاد بازسازی عتبات عالیات در عراق اظهار داشت: رونمایی از ضریح مطهر امام حسین(ع) برای همیشه در تاریخ کشور ماندگار خواهند ماند چرا که بعداز 14 قرن این توفیق نصیب ایرانیان و مردم قم شد تا ضریح امام حسین(ع) را بسازند.

حسن پلارک عنوان کرد: ساخت ضریح مطهر امام حسین(ع) از پروژه‌های برجسته ستاد بازسازی عتبات عالیات بود که با هماهنگی تولیت امام حسین(ع) و همچنین حمایت‌های مراجع عظام تقلید به سر انجام رسید.

گزارش محمود پارچه بافت، مدیر پروژه ساخت ضریح مطهر امام حسین(ع) بخش دیگری از برنامه های این مراسم بود که عنوان کرد: هزینه ساخت این ضریح چیزی در حدود 14 میلیارد تومان بود که از این مبلغ 5 میلیارد و 800 میلیون تومان به صورت کمک های نقدی و مابقی نیز طلا و جواهراتی بود که مردم اهدا کردند.

سید افضل شامی قائم مقام تولیت آستان امام حسین(ع) نیز در این مراسم با تقدیر از تلاش های هیئت امنای ساخت ضریح امام حسین (ع) اظهار داشت: این ضریح دارای ویژه گی های منحصر به فردی است که امیدواریم این امر باعث گسترش رابطه های بین دو کشور شود.

ثبت نظر

نام:
رایانامه: (اختیاری)

متن: