یکشنبه 30 سپتامبر 12 | 10:26

یک نفر را باسواد کنید ۳۹۰هزار تومان بگیرید

رئیس سازمان نهضت سواد آموزی کشور با بیان اینکه دستمزد باسواد کردن هر بیسواد به طور میانگین ۳۹۰ هزار تومان است، گفت: نمی‌خواهیم کار صوری انجام شود.


علی باقرزاده، معاون وزیر آموزش و پرورش، به طرح باسواد کردن افراد بیسواد توسط افراد متقاضی اشاره کرد و اظهار داشت: در این طرح دو شرط مدنظر قرار گرفته است و بر این اساس با افراد قرارداد می‌بندیم.

وی با بیان اینکه شرط اول این است فردی را تحت پوشش قرار دهیم که الزاماً از جمعیت بیسواد باشد، گفت: بانک اطلاعاتی درباره افراد بیسواد داریم و باید فردی که تحت آموزش قرار می‌گیرد، بیسواد باشد.

باقرزاده ادامه داد: شرط دوم برای پرداخت دستمزد این است که فرد بیسواد در آزمونی که توسط نهضت سوادآموزی برگزار می‌شود، نمره قبولی کسب کند.

وی اضافه کرد: ممکن است آموزش دهنده، فرد بیسواد را به خوبی تحت پوشش قرار دهد اما این فرد در امتحان در یک درس حد نصاب لازم را به دست نیاورد؛ در این صورت باید آموزش دهنده برای او کلاس جبرانی بگذارد تا این فرد استاندارد و میانگین سواد را داشته باشد.

نمی‌خواهیم‌ کار صوری انجام دهیم

رئیس سازمان نهضت سوادآموزی کشور با تأکید بر اینکه نمی‌خواهیم یک کار صوری انجام شود، بیان داشت: استانداردهایی برای سنجش مهارت‌ تعریف کردیم و افراد باید به استانداردهای ما برسند.

وی با بیان اینکه دستمزد آموزش دهنده برای باسوادی هر نفر به طور میانگین ۳۹۰ هزار تومان است، گفت: این میزان در مناطق مختلف با توجه به شرایط آن منطقه، کمتر یا بیشتر است.

منابع مالی پرداخت دستمزد‌ها تأمین شده است

باقرزاده درباره نحوه پرداخت دستمزد آموزش دهنده‌ها نیز گفت: دستمزد افراد، پس از قبولی فرد بیسواد در آزمون و ثبت نمره وی، قابل پرداخت است.

وی به منابع پرداخت دستمزد آموزش دهنده‌ها اشاره کرد و ادامه داد: منابع سال ۹۰ و منابع مالی تا پایان شهریور امسال تأمین و به استان‌ها ابلاغ شده است و مانعی برای پرداخت دستمزد به آموزش دهنده‌ها وجود ندارد.

ثبت نظر

نام:
رایانامه: (اختیاری)

متن: