پنج شنبه ۲۵ اردیبهشت ۱۳۹۹
شنبه ۱۵ مهر ۹۱ | ۱۱:۰۸

آقایان! شما خائنید یا خادمید؟

در سال سرمایه تولید ملی، و با توجه به اقتصاد مقاومتی، مسئول یک ادراه، مسئول بلندپایه، خجالت نمی‌کشد و با بی‌شرمی تمام می‌رود ماشین‌های گران قیمت خارجی سوار می‌شود، ماشین داخلی هم هست، آقا می‌خواهی با سرعت بروی، می‌خواهی گردن کلفتی بکنی، می‌خواهی تخلف بکنی…


حجت الاسلام عسکری امام جمعه جیرفت در خطبه‌های این هفته نماز جمعه با اشاره به آشفتگی‌های اخیر بازار و با توجه بر نامگذاری امسال به نام حمایت از تولید ملی و سرمایه ایرانی از طرف مقام معظم رهبری، خواستار توجه مسئولین به این مهم و تلاش برای رسیدن به اقتصاد مقاومتی شد.

وی افزود؛ امروز در بعضی ادارات از محصولات خارجی استفاده می‌شود می‌رویم در جلسات می‌بینیم که موزه می‌اورند خوب چرا این اتفاق می‌افتد این همه محصول در اینجا هست، جهارفصل سال تولیدات برقراه، بعد آنموقع آقایان می‌روند و از محصولات خارجی استفاده می‌کنند به آقای فرماندار گفتم این فاکتور‌ها را که میوه‌های خارجی خریده‌اند را امضا نکن. بیجا کرده اون رئیسی که این‌ها را خریده.

وی بیان داشت؛ در سال سرمایه تولید ملی، و با توجه به اقتصاد مقاومتی، مسئول یک ادراه، مسئول بلندپایه، خجالت نمی‌کشد و با بی‌شرمی تمام می‌رود ماشین‌های گران قیمت خارجی سوار می‌شود، ماشین داخلی هم هست، آقا می‌خواهی با سرعت بروی، می‌خواهی گردن کلفتی بکنی، می‌خواهی تخلف بکنی، ‌ همین ماشین‌های سمند هم به اندازه‌ای که شما بخواهید سرعت غیرمجاز بروید می‌روند، چرا می‌ری ماشین تویوتا خارجی می‌روی سوار می‌شوی، تو دولت هم می‌خواهی خدمت بکنی، ‌ تو خائنی و یا خادمی؟ ‌من عذر می‌خواهم آدم عصبانی می‌شود، چرا کسانی که خودشان در مجموعه‌های نظام خدمت می‌کنند می‌آیند آب به آسیاب دشمن می‌ریزند؟

وی بیان داشت؛ اگر رهبر معظم انقلاب می‌گوید حمایت از سرمایه و تولید ملی، نروند جنس‌های خارجی را بخرند، در داخل تولید بکنید و استفاده بکنید. ندارید جنس خارجی نخرید، ‌ بازار ارز اینطوری بالا می‌رود، گوش به حرف نکردند سیلی می‌خورند.

وی بیان داشت؛ به شما عرض بکنم، عذر می‌خواهم من بنا نداشتم این حرف‌ها را بزنم، بعضی‌ها دارند انتقام نابهنگام از ملت می‌گیرند مطمئن باشند، (نمی‌خواهم اسم ببرم) کسانی که دارند انتقام نابهنگام از ملت می‌گیرند مطمئن باشند ذلت نابهنگام به سراغشان خواهد آمد.

بیایند به مردم گزارش بدهند درباره اقتصاد مقاومتی چه کردند؟ بیایند به مردم گزارش بدهند و بگویند درباره حمایت از سرمایه ملی و حمایت از تولید ملی چه کار کردند؟ بیایند به مردم گزارش بدهند، ما می‌دانیم دشمن دشمن است قرآن خیلی واضح ۱۴۰۰ سال پیش می‌فرماید مردم شیطان دشمن شماست دست از پیغمبر هم برنداشت دست از جضرت آدم (ع) هم برنداشت می‌فرماید: «فاتخذوهم عدوا» دشمن را باید با دید دشمنی بهش نگاه کرد، دشمن همیشه دشمن است. اگر روزی دشمن با ما از در دوستی وارد شد یا ما دست از ارزش‌ها برداشته‌ایم یا آن دیگر دشمن نیست وگرنه دشمن همیشه دشمن است. آمریکا دشمن ماست، ‌ اسرائیل دشمن ماست، ‌ یکسری عوامل داخلیشان دشمنند، از دشمن باید توقع دشمنی داشته باشیم، ‌ دشمن تحریم می‌کنه، دشمن تهاجم فرهنگی می‌کنه، دشمن محاصره اقتصادی می‌کنه، ‌ دشمن دشمنی می‌کنه، ‌ تهاجم فرهنگی، ‌ مواد مخدر و موارد خلاف عرف و شئونات و مسائل مختلف که در دنیا دارند انجام می‌دهند. با دین اسلام دارند چگونه برخورد می‌کنند، ‌با پیامبر عظیم الشأن اسلام (ص) چگونه برخورد می‌کنند. از دشمن باید توقع دشمنی داشت، اما از دوست چی؟ آیا باید آب به آسیاب دشمن بریزیم؟ هرگز، خیلی باید مراقب باشیم. دشمن با این محاصره اقتصادی بعضاً آمده نفت را تحریم کرده که از ما نخرند، باز دارند از بازارهای مختلف دارند می‌خرند.

عسکری تصریح کرد؛ ما از بعضی کشور‌ها طلبکار هستیم، چون بانک مرکزی را تحریم کردند دلار را نمی‌تونیم وارد بکنیم باید بریم با ساک و گونی دلار را بگیرند و بیارند، الان در بانک‌های خود ما ۲۰ میلیون پول را بخواهیم بگیریم نمی‌دهند می‌گویند به یک حساب بانکی وارد بکن، ‌در کشورهای دیگه هم همینه، سیستم‌های اقتصادی دنیا برای مبارزه با پولشوئی، پول نقد را نمی‌دهند از طریق سیستم بانکی باید بیاید. ما از بعضی کشور‌ها میلیارد‌ها دلار طلبکاریم نمی‌توانند به حساب ما واریز بکنند، ‌ برای همین ناچارند بروند پول نقد را از‌‌ همان کشور بگیرند و یک سقفی از پول نقد را می‌دهند.

وی افزود؛ بسیار خوب اقتصاد مقاومتی یعنی تدبیر، یعنی اندیشیدن، یعنی راه کار‌ها را پیداکردن، و دشمن را ناکام گذاشتن که اگر این راه‌ها را رفت نتواند دشمن موفق بشود. بله دشمن دشمنی می‌کنند و مطمئناً شکست می‌خورد. الان هم به یکی دو هفته آینده چشم دوخته‌اند و حتی مذاکراتی هسته‌ای که با ۱+۵ قرار بود برگزار شود را به یکی دو هفته آینده انداخته‌اند تا ببینند اوضاع داخلی چی می‌شود!! و بعد با قدرت بنشینند پشت میز مذاکره و حرف بزنند مطمئن باشند این ملتی که جنگ را دیده این ملتی که تحریم اقتصادی را پشت سرگذاشته، ‌ این ملتی که در سخت‌ترین شرایط جنگ، نفت ۶ و ۷ دلاری فروخته و با آنجامعه را اداره کرده بازار را اداره کرده، اینجامعه هرگز در برابر توطئه‌های آمریکایی و اسرائیلی پشت خم نخواهد کرد.

آن‌ها ناکام خواهند ماند رهر معظم انقلاب فرمودند شما مقاومت کنید دشمن عقب نشینی خواهد کرد آن‌ها نمی‌توانند بدون نفت خاورمیانه و ایران دوام بیاورند و زندگی کنند، آن‌ها نمی‌توانند این مسیر را ادامه بدهند آن‌ها خودشان در گرفتاریهای اقتصادی افتاده‌اند، در سراسر دنیا بحران‌های اقتصادی بسیار فلج کننده‌ای دارند. نمی‌توانند ادامه بدهند،

عسکری در ادامه گفت؛ ‌ و بازار هم که از پشتوانه‌های انقلاب ما بوده و همواره بازار و بازاریان و کسانی که مسائل اقتصادی در دستشان بود در کنار انقلاب ایستاده‌اند و هستند و به تعبیر عوامانه ما زمستان می‌رود و روسیاهیش به ذغال می‌ماند کسانی که باید تدبیر می‌کردند و کارهای را اداره می‌کردند و باید اقتصاد مقاومتی ایجاد می‌کردند و از سرمایه ملی حمایت می‌کردند و از تولید داخلی حمایت می‌کردند بعضاً کوتاهی کردند و منتظر باشند که «انک ربک لبالمرصاد» که خدا در کمین ستمگران است، ‌ کسانی که بخواهند لجبازی بکنند، و بخواهند با این مردم با بی‌تدبیری برخورد کنند سیلی‌های سختی می‌خورند قبل از اینکه موعدش برسد، ‌اما اخیراً دولت هم یکسری برنامه هائی دارد انجام می‌دهد ولی رهبر معظم انقلاب یک تعبیری داشتند، اقدام بهنگام، اقدام بموقع، اما اقدام بهنگام نکردند و دشمن را تا حدودی امیدوار کردند و مطمئن باشید با اقدام شما مردم و مسئولین خدمتگزار دشمن در این زمینه هم ناکام خواهد بود.

وی در انتهای خطبه‌ها بیان داشت؛ مسئله آخری که اشاره می‌کنم، دیروز مجلس ترکیه به مسئولین ترکیه اجازه داد به سوریه حمله نظامی بکند این هم از توطئه‌های جدید دشمنان اسلام است تا دو تا کشور اسلامی را به جان هم بیاندازد. جنگ را شروع کنند، ‌جنگ شروع کردن، با توجه به اقدامات مسئولان ترکیه که می‌خواهند خود را به ناتو و اروپا وصل بکنند می‌خواهند پای آن‌ها را دوباره به این منطقه باز بکنند و جنگ رسمی را شروع بکنند. این نجات اقتصاد اروپا و آمریکا از ورشکستگی است آن‌ها می‌خواهند برای سلاح‌های خود بازاری پیدا کنند و از این بابت چه چیزی بهتر از جنگ بین دو کشور اسلامی!! ‌ که امیدواریم خداوندمتعال یک قدری به مسئولین ترکیه عقل بدهد که سرعقل بیایند و بین دو کشور اسلامی جنگ نیاندازند، ‌ جنگ بین دوکشور اسلامی به صلاح نیست. نباید این کار انجام شود.

و در سوریه هم باید مردم سوریه تکلیف خودشان را مشخص کنند، فضا را آرام بکنند و مردم بیایند پای صندوق‌های رأی و به هر کس خودشان رأی دادند رئیس جمهورشان را خودشان انتخاب بکنند، مشکلات سوریه با جنگ حل نمی‌شود، با جنگی که در سوریه راه انداخته‌اند و می‌خواهند رسمیش کنند، بخشی از مشکلات اقتصادی اروپا و دشمنان اسلام حل می‌گردد. که امیدواریم ان شاءالله آن‌ها هم ناکام شوند.

ثبت نظر

نام:
رایانامه: (اختیاری)

متن: