دوشنبه 19 جولای 10 | 16:14

خاطرات احمد نعينع از ديدار با رهبر معظم انقلاب

من صوت آيت‌الله خامنه‌اي را در حين تلاوت سوره‌ فاتحة‌الكتاب و اذكار مختلف نماز خيلي دوست دارم، ايشان داراي صوتي جذاب و همراه با معنويت هستند كه در من احساس ملكوتي آيه‌ «الَّذِينَ هُمْ فِي صَلَاتِهِمْ خَاشِعُونَ» را زنده مي‌كند.


به گزارش خبرگزاري فارس به نقل از دفتر حفظ و نشر آثار آيت‌الله خامنه‌اي، «احمداحمد نعينع»، پزشك و قاري برجسته‌ي مصري، از ميهمانان بيست و هفتمين دوره‌ي مسابقات بين‌المللي قرائت و حفظ قرآن كريم در تهران بود كه پنجشنبه 24 تيرماه نيز در در ديدار اساتيد، داوران و شركت‌كنندگان اين مسابقات با رهبر معظم انقلاب، به تلاوت آياتي از قرآن مجيد پرداخت.
وي در حاشيه‌ اين ديدار و در گفت‌وگو با پايگاه اطلاع‌رساني دفتر حفظ و نشر آثار رهبر انقلاب، از گفت ‌و شنود كوتاه خود با رهبر معظم انقلاب، پس از انجام تلاوت ابراز خرسندي كرد و گفت: پس از اتمام تلاوت به حضور آيت‌الله خامنه‌اي رفتم و ايشان نيز با لبخندي صميمي آغوش خود را براي من گشودند و گفتند: «سلام بر سيد شريف، دكتر احمد نعينع».
استاد نعينع در رابطه با حال و هواي اين ديدار گفت: «اين ديدار، تكريم قرآن و تكريم تلاوت و حفظ قرآن مجيد بود و از اين منظر شايان اهميت است كه غير از تلاوت هم به موضوع قرآن پرداخته شد و هم از دست‌اندركاران برگزاري مسابقات در ايران تشكر شد. به نظر بنده چنانچه در اين جلسه عنوان شد آموزه‌هاي قرآن به عنوان يك كتاب انسان‌ساز مي‌تواند همه‌ مسلمانان را در حل مشكلات امروز جهان ياري كند. رهبر جمهوري اسلامي در اين ديدار همه و ‌بخصوص جوان‌ها را به حفظ و تلاوت قرآن دعوت كردند و اين نشانگر اهتمام خاص ايشان به ترويج معارف قرآني است.
اين استاد برجسته‌ تلاوت قرآن در انتهاي گفت‌وگو به ذكر خاطراتي كوتاه و شنيدني از ديدارهاي خود با رهبر انقلاب پرداخت كه در ادامه مي‌خوانيم:

* از ثريا نيز گذشتي!

من تا كنون ديدارهاي متعددي با آيت‌الله خامنه‌اي داشته‌ام كه تعداد آن‌ها يادم نيست و خاطرات زيادي نيز از اين ديدارها در ذهن من ماندگار شده‌اند. مثلاً يكي از ديدارها در حضور رهبر معظم انقلاب به تلاوت قرآن مي‌پرداختم و در هنگامي كه تلاوت من به اوج خود رسيده بود، ايشان در عبارتي فرمودند: «وصلت إلي ثريا» يعني تو به ثريا رسيده‌اي و بعد هم فرمودند: تو از ثريا نيز گذشتي…

* هديه‌اي فراموش‌نشدني

در يكي از ديدارها من خدمت آيت‌الله خامنه‌اي رفتم و به ايشان گفتم: من سيد و از نسل امام حسن مجتبي (ع) هستم. ايشان وقتي اين را شنيدند، برخاستند و عبا و شال سبزي را كه داشتند به من هديه كردند و اين از ارزشمندترين هداياي زندگي من است.

* شبيه به مصطفي اسماعيل!

در يكي ديگر از ديدارها كه تقريبا‌ً خصوصي بود، پس از اقامه‌ نماز به امامت ايشان، تلاوتي داشتم كه آيت‌الله خامنه‌اي از آن تلاوت خيلي خوششان آمده بود و به من فرمودند:‌ اكنون خيلي‌ها از مصطفي اسماعيل تقليد مي‌كنند اما به نظر من، شما از مصطفي اسماعيل تقليد نمي‌كني، بلكه شبيه به مصطفي اسماعيل مي‌خواني. صداي شما شبيه مصطفي اسماعيل است و بر نحوه‌ تلاوت ايشان ظرايفي را نيز اضافه مي‌كني. من از آنجا پي بردم كه ايشان اشراف كامل بر مسايل فني تلاوت دارند.
البته بايد بگويم كه من نيز صوت آيت‌الله خامنه‌اي را در حين تلاوت سوره‌ فاتحة‌الكتاب و اذكار مختلف نماز خيلي دوست دارم، ايشان داراي صوتي جذاب و همراه با معنويت هستند كه در من احساس ملكوتي آيه‌ «الَّذِينَ هُمْ فِي صَلَاتِهِمْ خَاشِعُونَ» را زنده مي‌كند. رعايت دقيق تجويد و معنويت موجود در صوت نماز آيت‌الله خامنه‌‌اي، ويژگي خاصي به قرائت ايشان بخشيده است.

  1. محمدجواد عظیمی
    21 آگوست 2010

    اخبار کامل و کافی نبود
    خداطول عمر به رهبر انقلاب عطا فرماید

ثبت نظر

نام:
رایانامه: (اختیاری)

متن:

پربازدیدترین

Sorry. No data so far.

پربحث‌ترین

Sorry. No data so far.