دوشنبه ۱۷ مهر ۹۱ | ۱۸:۱۵

تدريس كتاب شكوه همسرداری در دانشگاه‌ها

در كتاب روانشناسي ازدواج و شكوه همسرداري شيوه‌هاي انتخاب همسر را به دختر و پسر آموزش داده است علاوه بر آن كتاب مطلع مهر1 مي‌تواند در انتخاب همسرنيز دختران و پسران را راهنمايي كند، كتاب مطلع عشق كه شامل مجموعه پندها و نصايح مقام معظم رهبري است نيزدر اين زمينه مفيد است.


معاون امور خانواده و مسئول عفاف و حجاب مركز امور زنان و خانواده نهاد رياست جمهوري، گفت: تدريس كتاب روانشناسي ازدواج و شكوه همسرداري باعث مي‌شود كه دانشگاه‌ها بهترين جايگاه را در مشاوره پيش از ازدواج پيدا كنند؛ چرا كه استادان مي‌توانند به دانشجويان مشاوره‌ بدهند.

زهرا سجادي افزود: در كتاب روانشناسي ازدواج و شكوه همسرداري شيوه‌هاي انتخاب همسر را به دختر و پسر آموزش داده است علاوه بر آن كتاب مطلع مهر1 مي‌تواند در انتخاب همسرنيز دختران و پسران را راهنمايي كند، كتاب مطلع عشق كه شامل مجموعه پندها و نصايح مقام معظم رهبري است نيزدر اين زمينه مفيد است.

وي با بيان اينكه مشاوره پيش از ازدواج لازم است، گفت: شخص مشاور نيز از اهميت زيادي برخوردار است. در اين جهت مشاوره‌هايي مورد تاييد و لازم است كه در جهت تصميم گيري يك جوان براي انتخاب خوب باشد، اما توصيه مشاور به دختر و پسر نسبت به برقراري روابط دوستانه پيش از ازدواج با يكديگررا به‌هيچ وجه تاييد نمي‌كنيم.

معاون امور خانواده و مسئول عفاف و حجاب مركز امور زنان و خانواده نهاد رياست جمهوري، تاكيد كرد: روانشناس ديني مي‌تواند مشاوره‌هاي خوبي را به جوانان ارايه دهد، اين در حاليست كه برخي روانشناسان شيوه‌‌هاي خوبي را توصيه نمي‌كنند.

سجادي در پايان در پاسخ به اين پرسش كه آيا انجام مشاوره‌هاي پيش از ازدواج براي دختر و پسر در هر سني لازم است، گفت: هيچ وقت فرد بي نياز از مشاوره نيست ولي در سنين پايين تر نقش انجام مشاوره جدي تر است چون دختر و پسر در سنين 30 ، 40 سالگي به ميزاني از پختگي دست پيدا كرده‌اند.

ثبت نظر

نام:
رایانامه: (اختیاری)

متن: