شنبه 17 اکتبر 09 | 16:11

اختلاف سیاسی رهنورد با موسوی جدی‌تر شد

انتشار این دست اخبار از اختلاف سیاسی- خانوادگی میرحسین موسوی، در حالیست که او در بیانیه‌های متعدد بعد از انتخابات و همچنین در سخنرانی‌های خود، تا کید کرده است که “جنبش سبز” عامل تقویت دوستی‌ها و محبت‌ها در خانواده‌ها و جامعه است. اگرچه ادعاهای عجیب روزنامه الجزیره درباره “ضرب و شتم رهنورد توسط موسوی” و ” جدایی آنها” تا کنون از سوی منابع خبری تایید نشده، اما صرف وجود اختلاف میان این دو چهره سیاسی، موضوعی بود که پیش از این نیز برخی منابع خبری از آن خبر داده بودند.


زهرا رهنورد و میرحسین موسوی

زهرا رهنورد و میرحسین موسوی

روزنامه “الجزیره” چاپ عربستان در شماره  روز پجشنبه خود در خبری که منبع آن را اعلام نکرد از اختلاف خانوادگی موسوی با رهنورد خبر داد.

این روزنامه در این باره مدعی شد که همسر موسوی گفته است که حاضر نیست زندگی کردن در کنار موسوی را حتی برای لحظه ای ادامه دهد .

آنچنان که ایرنا به نقل از این روزنامه منتشر کرده، الجزیره خبر خود را با جزئیات داغ تری از “اختلاف خانوادگی موسوی  با رهنورد” ادامه داده است : اختلافات “میرحسین موسوی” با همسرش “زهرا رهنورد” اکنون به مرحله ای از ضرب و شتم , پرخاشگری و طلاق احتمالی بین طرفین رسیده است .

اگرچه ادعاهای عجیب این روزنامه درباره “ضرب و شتم رهنورد توسط موسوی” و ” جدایی آنها” تا کنون از سوی منابع خبری تایید نشده، اما صرف وجود اختلاف میان این دو چهره سیاسی، موضوعی بود که پیش از این نیز برخی منابع خبری از آن خبر داده بودند.

موضوع این اختلاف، دستگیر شدن “شاپور کاظمی”، برادر زهرا رهنورد، و عدم تحرک موسوی برای آزادی وی بود.

“شما که توانایی استیفای حقوق اعضای خانواده خود را نداری چطور می خواستی رئیس جمهور شوی و حقوق یک ملت را پیگیری کنی؟!” ؛ این جمله ای بود که یک روزنامه صبح، نزدیک به دو ماه پیش ادعا کرد، زهرا رهنورد آن را در اعتراض به همین موضوع، خطاب به همسرش میرحسین موسوی، گفته است.

در این راستا همچنین برخی منابع خبری همان زمان نوشتند که پس از دستگیری شاپور کاظمی، رهنورد  تصمیم گرفته تا به طور مستقل از همسرش و در خانه ای دیگر زندگی کند.
این خبرها البته به رغم داغ بودن، هیچ گاه از سوی رهنورد و یا حتی موسوی تکذیب نشد.

صحت اخباری از این دست پس از آن قوت گرفت که رهنورد پس از انتشار علنی و گسترده آن ها حتی حاضر نشد برای تکذیب تلویحی هم که شده، به سبک دفاعیاتی که از موسوی در روزهای پس از انتخابات در گفتگو با بی بی سی انجام داد، از مواضع سیاسی”شوهرش” دفاع کند.

رهنورد تا پیش از انتخابات، در اغلب میتینگ های سیاسی موسوی، در کنار او می نشست و از همان زمان تا روزهای اولیه پس از انتخابات، در مصاحبه با خبرگزاری ها و روزنامه ها به تبیین مواضع موسوی و دفاع از او می پرداخت.

شاید همین موضوع سبب شد تا برخی کارشناسان، اختلاف اخیر میان رهنورد و موسوی را نه خانوادگی، که یک اختلاف سیاسی میان نزدیک‌ترین و قدیمی‌ترین همکار سیاسی و همراه انتخاباتی میرحسین موسوی با  او  بدانند.

انتشار این دست اخبار از اختلاف سیاسی- خانوادگی میرحسین موسوی، در حالیست که او در بیانیه های متعدد بعد از انتخابات خود که تا کنون 13 بار تجدید شده اند و همچنین در سخنرانی های خود ، تا کید کرده است که “جنبش سبز” عامل تقویت دوستی ها و محبت ها در خانواده‌ها و جامعه است.

وی در این راستا در سیزدهمین بیانیه خود ،”حرکت امروز” هوادارانش را ” آغاز نوعی از زندگی” دانسته و نوشته که در” همصدایی‌ها و پیوندها و چشم‌پوشی‌ها و یکرنگی‌ها و هوشمندی‌های ” آن، “حظی وجود دارد که زندگی را سرشارتر می‌کند.”

  1. حمید
    13 جولای 2010

    خیلی خبراتون زاقارت بود

ثبت نظر

نام:
رایانامه: (اختیاری)

متن:

پربازدیدترین

Sorry. No data so far.

پربحث‌ترین

Sorry. No data so far.