چهارشنبه 10 اکتبر 12 | 14:15

طالب‌زاده: حوزه‌، منبع توزیع ایدئولوژی انقلاب است

نادر طالب زاده فیلمساز و منتقد سینما گفت: حوزه‌های علمیه، منشاء و منبع توزیع ایدئولوژی انقلاب اسلامی هستند.


«نادر طالب‌زاده»، در جلسه‌ای تحت عنوان اتحادیه رسانه‌های المصطفی که با حضور معاون فرهنگی جامعه المصطفی برگزار شد، با اشاره به تشکیل اتحادیه رسانه‌های المصطفی خاطرنشان کرد: «این تشکل‌ها فرصتی است که می‌تواند، کار آینده جهان اسلام را انجام دهد».

وی با تأکید بر اینکه منشاء و منبع توزیع ایدئولوژی انقلاب اسلامی، از حوزه‌های علمیه است، افزود: «ما به شدت به یک رسانه موفق، تیز و جذاب در داخل و خارج از مرزهای ایران نیاز داریم».

جنگ رسانه‌ای جنگی واقعی و تمام عیار

کارگردان و منتقد سینما با بیان اینکه هیچ چیز انقلاب اسلامی نباید معمولی باشد، یادآور شد: «انقلاب اسلامی فرصتی استثنایی را در تاریخ به وجود آورده است؛ در این دوران، جنگ رسانه‌ای یک جنگ واقعی و تمام عیار است».

وی با اشاره به بیانات مقام معظم رهبری خاطرنشان کرد: «ما باید در هر زمان یک گام جلو‌تر بوده، به سمت آینده حرکت نماییم؛ تا بتوانیم اتفاقات و رویدادهای آینده جهان را پیش‌بینی نماییم».

فیلمساز و مستندساز ادامه داد: «رسانه عاملی است که بتواند، فرصت به تصویر کشیدن آینده‌ای که انسان را نجات می‌دهد را فراهم نماید».

از ظرفیت فرهنگی و هنری مهاجران استفاده شود

نادر طالب‌زاده تاکید کرد: «باید از ظرفیت فرهنگی و هنری مهاجران استفاده شود؛ باید دائماً نگران تأثیر تفکرات موجود در آینده جهان بوده، با طراحی استراتژی دقیق، آن‌ها را رصد نماییم».

کارگردان و منتقد سینما اظهار داشت: «وقوع انقلاب اسلامی، همه معادلات جهان را به هم ریخت؛ به گونه‌ای که نگرانی‌های غرب، فرصت‌های بسیاری را برای رشد اسلام فراهم نمود».

وی با بیان اینکه شبکه‌های غربی به صورت هوشمندانه در صدد افزایش مخاطبان خود هستند، خاطرنشان کرد: «ما نیز باید با ایجاد و راه‌اندازی شبکه‌های جذاب و متنوع، تفکر انقلاب اسلامی را هرچه بیشتر و بهتر به جهانیان معرفی نماییم».

فیلمساز و مستندساز با تأکید بر اینکه کار اسرائیل تمام شده، تصریح کرد: «وقتی کسی کارش تمام می‌شود، با بی‌حوصلگی و بدون اعتماد به نفس و برنامه، به آخرین مراحل بازی‌های خود دست می‌زند».

نادر طالب‌زاده با اشاره به توهین وقیحانه غرب به پیامبر گرامی اسلام (ص)، تصریح کرد: «جریان عظیمی پشت قضیه اهانت به رسول گرامی اسلام (ص) وجود دارد».

وی با اشاره به نام چند تن از اهانت‌کنندگان به ساحت مقدس پیامبر گرامی اسلام (ص)، اظهار داشت: «این افراد بنیاد‌های فکری در آمریکا تأسیس نموده‌اند؛ امروز دولت‌های جهان غرب از این قضیه حمایت می‌کنند؛ به طور مثال، فرانسه بعد از پخش این فیلم موهن، با وقاحت کامل، کاریکاتور پیامبر اکرم (ص) را به تصویر می‌کشد».

فیلمساز و مستندساز ادامه داد: «ما باید یک هجمه ادامه‌دار را، بر علیه این کفرگویی‌ و توهین‌ها، شروع نماییم؛ با ساخت و پخش این فیلم موهن، همه چیز علنی شده است؛ هیچ ملاحظه دیگری وجود ندارد، تاکتیک‌های رسانه‌ای باید عوض شود».

کارگردان و منتقد سینما با اشاره به اینکه تمدن غرب تمدنی ضعیف است، خاطرنشان کرد: «این تمدن ناقص الاعقلی است که از مقدسات بویی نبرده است؛ این مقدسات به وسیله صهیونیسم از بین برده و یا ضعیف شده است».

وی با تأکید بر اینکه دشمنان اسلام بعد از به وجود آمدن انقلاب اسلامی، با تمام وجود برای مقابله با اسلام ناب محمدی (ص)، به میدان آمده‌اند، گفت: «این اقدام اخیر آن‌ها، حجت را برای همه ما تمام کرده است».

جهان کفر تمام برگ‌های خود را رو کرده است

کارگردان و منتقد سینما افزود: «در بازی‌های سیاسی و فرهنگی، جهان کفر تمام برگ‌های خود را رو کرده است؛ ما باید برای مقابله با این تفکرات توهین آمیز دست به کار شویم».

فیلمساز و مستندساز سینمای ایران معرفی مراکز فکری منحرف غرب و اشخاص فعال آن را یکی از وظایف رسانه‌ها برشمرد و خاطرنشان کرد: «طبق آیه «وَمَکَرُواْ وَمَکَرَ اللّهُ…» این جریانی که اتفاق افتاد، همه جهان را هوشیار کرد».

وی با تأکید بر اینکه مراکز فکری غرب نام‌های جعلی فراوانی دارند، یادآور شد: «اصل در معرفی اسامی اشخاصی است که در این مراکز حضور دارند؛ باید اسامی این افراد منحرف به تمام جهان، به ویژه جهان اسلام معرفی شوند».

نادر طالب‌زاده در پایان با تصریح اینکه باید با افشای شیاطین، نگذاریم ماجرا در حرکتی شعارگونه باقی بماند، افزود: «باید از حرکت شعارگونه رد شده، مصببان این جریان شنیع، که‌‌ همان صهیونیست‌ها هستند را به جهانیان معرفی نماییم».

ثبت نظر

نام:
رایانامه: (اختیاری)

متن: