پنج‌شنبه 22 جولای 10 | 08:42

پیام رهبر معظم انقلاب بمناسبت هفتمین روز شهادت جمعی از مردم مومن زاهدان

یكی از اهداف اصلی دشمنان، از این اقدام تروریستی اختلاف‌افكنی و فتنه‌انگیزی مذهبی است اما جمهوری اسلامی اجازه نخواهد داد ایادی استكبار جهانی به هدف خود برسند


حضرت آیت الله خامنه ای رهبر معظم انقلاب اسلامی در پیامی بمناسبت هفتمین روز شهادت جمعی از مردم مومن زاهدان در انفجار تروریستی مسجد جامع این شهر، پشتیبانی اصلی این جنایت را دستگاههای جاسوسی آمریكا، رژیم صهیونیستی و انگلیس دانستند و تأكید كردند: یكی از اهداف اصلی دشمنان، از این اقدام تروریستی اختلاف افكنی و فتنه انگیزی مذهبی است اما جمهوری اسلامی اجازه نخواهد داد ایادی استكبار جهانی به هدف خود برسند و همه دستگاههای مسئول در قوای سه گانه موظفند با دشمنانِ وحدت و امنیت كشور با قاطعیت و جدیت مقابله كنند و آنان را به سزای اعمال خود برسانند.
متن پیام مقام معظم رهبری به این شرح است:
بسم‌الله الرحمن الرحيم
هفتمين روز شهادت مظلومانه‌ی جمعی از هم ميهنان مؤمن و مخلص در زاهدان به دست جنايتكاران و تروريستهای جرّار فرا رسيد. در اين حادثه‌ی خونين دست گنهكار و مُجرمِ منحرفان متعصّب وهابی با پشتيبانی و فتنه‌انگيزيِ سازمانهای جاسوسی بيگانه، دلهائی را داغدار و خانواده هائی را عزادار كرد كه فروغ محبت و ارادت به اهل بيت پيامبر عليه و عليهم‌السلام بر آن تابيده و پرتو معرفت و توحيد خالص بدان صفا بخشيده است .
متعصبان كور و جاهل و قاتل، دل گمراه و باطن ظلمانی خود را به قدرتهای فاسدی سپردند كه دشمنی خود را با اسلام و مسلمين ، بارها و بارها نشان داده و هر جا و هر گاه توانسته‌اند عناد و بُغض خود نسبت به مسلمانان را آشكار كرده و ضربه‌ی خود را وارد ساخته‌اند. دشمنی آنان با جمهوری اسلامی هم بخاطر پرچم برافراشته‌ی اسلام در اين كشور و دعوت هميشگی آن به اتّحاد و اقتدار و عزّت اسلامی است. در اين حادثه‌ی خونين و مشابهات آن ، يكی از هدفهای دشمنان، اختلاف‌افكنی ميان مسلمانان است. جمهوری اسلامی كه دهها سال بزرگترين و مطمئن‌ترين حامی مسلمانان مظلوم در غزّه و فلسطين و افغانستان و كشمير و ديگر مناطق اسلامی بوده و هست، اكنون آماج اين توطئه‌ی خبيث از سوی دستگاههای جاسوسی آمريكا و رژيم صهيونيستی و انگليس قرار ميگيرد تا به خيال خام آنان ، درگير فتنه‌ی مذهبی و نزاع شيعه و سنی شود. غافل از آن كه اهل تسنن در ايران اسلامی نيز مانند برادران شيعه‌ی خود بارها وفاداری خويش را به اين نظام مقدس اسلامی ثابت كرده و مردانه و مؤمنانه در برابر استكبار و عوامل مزدورش ، به دفاع از جمهوری اسلامی و كشور عزيز ايران برخاسته‌اند. در منطقه‌ی ما پيدايش و رشد تروريزم وحشی و كور، از اساس ، زائيده‌ی سياست خباثت‌آلود آمريكا و انگليس و مزدوران دولتی و غير دولتی آنها است و بر همه‌ی مسلمانان واجب است كه با اين مولود شوم و نحس كه مصداق بارز افساد فی‌الارض و محاربه با خدا است، ‌مقابله و مبارزه كنند.
همه‌ی فرقه‌های اهل سنّت در ايران و كشورهای همسايه كه آبروی اسلاميِ آنان آماج اين سياست خبيث است، بخصوص علماء دينی و روشنفكران و دانشگاهيانِ آنان ، وظائف سنگين‌تری دارند. فرزانگان شيعه و سنّی در همه‌ی كشورهای اسلامی و عربی بايد اغراض پليد دشمنان را در ايجاد و تقويت تروريسم فرقه‌ئی برای همگان تبيين كنند و آنان را از خطر بزرگ فتنه‌های مذهبی كه آرزوی بزرگ دشمنان اسلام است ، بر حذر دارند.
جمهوری اسلامی باذن‌الله‌تعالی اجازه نخواهد داد كه اَيادی استكبار جهانی زير نام وهابيت و امثال آن، ‌ميان برادران مسلمان اختلاف افكنی كنند. دستگاههای مسئول حكومتی موظفند در هريك از قوای سه‌گانه برابر مسئوليتهای خود با اين دشمنان امنيّت و وحدت كشور با قاطعيت و جديّت، مقابله كنند و فتنه‌گران را به سزای اَعمال خود برسانند. مردم مؤمن و پاك‌نهاد نيز بايد آرامش و بصيرت خود را حفظ كنند و با پرهيز از هر نوع حركت بی‌رويّه، مأموران و مسئولان كشور را در انجام وظائف خود ياری رسانند.
اينجانب بار ديگر به روح شهدای عزيز حادثه‌ی خونين زاهدان كه در سالروز ولادت حضرت سيدالشهداء عليه‌آلاف‌السلام و الثناء، به ديدار حق شتافتند درود ميفرستم و همدردی خود را با خانواده‌های عزيز و محترم آنان اعلام و صبر و آرامش و اَجر و پاداش الهی را برای آنان مسألت ميكنم و شفای عاجل مجروحان و مصدومان مظلوم را متضرعانه از خداوند متعال استدعا دارم.

والسلام علی عبادالله‌الصالحين و رحمه‌الله و بركاته
سيّد علی‌خامنه‌ای
30/ تيرماه/ 1389

ثبت نظر

نام:
رایانامه: (اختیاری)

متن:

پربازدیدترین

Sorry. No data so far.

پربحث‌ترین

Sorry. No data so far.