چهارشنبه 17 اکتبر 12 | 15:06
آیت الله بهشتی:

نباید مصرف کننده علوم انسانی الحادی باشیم

رئیس دانشگاه قم با بیان اینکه باید علوم انسانی را از افکار غربی تهذیب کرد، گفت: اکنون زمان آن رسیده است که علوم انسانی از افکار ملحدانه و غیر توحیدی نجات یابد.


آیت الله احمد بهشتی، رئیس دانشگاه قم، پیش از ظهر چهارشنبه در مراسم امضای تفاهم نامه همکاری دانشگاه قم با پارک علم و فناوری، گفت: ایران اسلامی با پشتوانه غنی فرهنگی و دینی نباید مصرف کننده علوم انسانی غربی باشد.

وی با اشاره به اینکه باید نظرات مقام معظم رهبری در زمینه علوم انسانی عینیت و تحقق یابد، اظهار داشت: متأسفانه انقلاب اسلامی از ناحیه علوم انسانی کنونی آسیب‌های زیادی دیده است.

نماینده مجلس خبرگان رهبری با تأکید بر اینکه حوزه علمیه گنج بی‌کران فرهنگ و تمدن اسلامی است، گفت: با این پشتوانه غنی نباید مصرف کننده علوم انسانی الحادی باشیم و باید منویات حوزوی مبدا علوم انسانی بومی کشور باشد.

وی بر تعامل و همکاری پارک علم و فناوری و دانشگاه قم تاکید کرد و گفت: ارتباط علم و صنعت از آروزهای دور کشور و از مطالبات اساسی مقام معظم رهبری بوده است.

آیت الله بهشتی دستیابی به افق ۱۴۰۴ را در گرو پیوند علم و صنعت دانست و بیان داشت: پارک علم و فناوری قم می‌تواند محل خوبی برای رشد و تعالی بیش از ۴۰ انجمن علمی در دانشگاه باشد.

تولید ثروت در حوزه علوم انسانی امری خطیر است

در بخش دیگری از این مراسم معاون پژوهشی دانشگاه قم با اشاره به جایگاه ویژه این دانشگاه در آموزش عالی استان گفت: تقویت ارتباط پارک علم و فناوری با دانشگاه می‌تواند به موقعیت علمی هردو طرف کمک شایانی کند.

حجت الاسلام عسکر دیرباز با اشاره به اینکه تولید ثروت در حوزه علوم انسانی امری خطیر و مهم است، اظهار داشت: نوع ارتباط پارک با دانشگاه باید به این گونه باشد که ابتدا مشکلات و نیازمندی استان بویژه در حوزه علوم انسانی احصاء شده و با طرح علمی آن در دانشگاه از طریق پارک علم و فناوری پی گیری و برطرف شود.

ثبت نظر

نام:
رایانامه: (اختیاری)

متن: