پنج‌شنبه 22 جولای 10 | 09:04

تصویر فتوشاپی؛ افتضاح جدید شرکت نفتی انگلیسی

افشای جعلی بودن تصاویر منتشر شده در وب‌سایت شرکت بریتیش پترولیوم که در آن کارشناسان این شرکت به سختی در حال کار بر روی بحران نشت نفت هستند، انتقادات فراوانی را برانگیخته است.


شرکت نفتی بریتیش‌پترولیوم انگلیس که این روزها به خاطر سهل‌انگاری مدیران خود، بزرگترین آلودگی نفتی در آب‌های آمریکا را رقم زده و باعث خشم مردم ایالات متحده از انگلیس شده،‌ در پی استفاده از تصاویری دستکاری شده با هدف نشان دادن تلاش کارشناسان خود در مهار نشت نفت در خلیج مکزیک، در معرض انتقادات فراوانی قرار گرفته است.
براساس گزارش دیلی‌تلگراف، شرکت بی‌پی اذعان کرده که تصاویری که در آن کارشناسان در حال کار بر روی مهار نشت نفت در خلیج مکزیک هستند و بر روی سایت رسمی این شرکت قرار گرفته، تصاویری ساختگی است.

در این تصاویر نشان داده شده که کارکنان این شرکت در حال نظارت بر روی تصاویر ویدیویی نشت نفت هستند که به وسیله 10 نمایشگر بزرگ در حال نمایش است.
اسکات دین سخنگوی این شرکت با اعلام اینکه تصاویر اصلی پس از آنکه یک وبلاگ‌نویس آمریکایی از فتوشاپی بودن تصاویر پرده برداشت جایگزین تصاویر قبلی شده است، مدعی شد: با انتشار تصاویر دستکاری شده، قصد القای تلاش زیاد و توجه بالای بریتیش پترولیوم به این مساله را نداشتیم.

این وبلاگ‌نویس آمریکایی همچنین تصویر جدیدی را نیز منتشر کرده است که نشان می‌دهد اقدام فریبکارانه بی پی، فراتر از یک تصویر است و این شرکت سال‌های قبل نیز دست به چنین فریبکاری‌های زده است. بر این اساس، شرکت بی‌پی با اضافه کردن دو نفر به جلسه کارکنان این شرکت، قصد داشته نشان دهد که کارشناسان زیادی از این شرکت به سختی در حال کار بر روی جلوگیری از نشت نفت هستند.

ثبت نظر

نام:
رایانامه: (اختیاری)

متن:

پربازدیدترین

Sorry. No data so far.

پربحث‌ترین

Sorry. No data so far.