پنج‌شنبه 22 جولای 10 | 09:10

گستاخی سفیر جدید انگلیس در تهران

سفیر جدید انگلیس در تهران اظهارنظر کرد: باید هزینه هسته‌ای شدن ایران را آنقدر افزایش دهیم تا به این موضوع پی ببرد که در قبال توافق با غرب، می‌تواند امتیازاتی دریافت کند.


به گزارش سرویس بین‌الملل شبکه ایران، “سایمون گس” سفیر انگلیس در تهران، در گفتگویی با بی‌بی‌سی فارسی، خطاب به متحدان غربی لندن اظهارنظر کرد: باید هزینه نافرمانی ایران را از درخواست غرب در خصوص برنامه هسته‌ای بالا برد.
وی در ادامه رویکرد خصمانه دولت متبوعش نسبت به ملت و دولت ایران تصریح کرد: باید این هزینه را افزایش دهیم تا ایران به این موضوع پی ببرد که در قبال هر توافق با غرب می‌تواند امتیازاتی دریافت کند.
گس که سال گذشته به عنوان سفیر جدید انگلیس، فعالیت خود را در کشورمان آغاز کرده است، افزود: تحریم‌ها در ایجاد وضعیت کنونی اقتصاد ایران نقش به‌سزایی دارد اما همه مشکلات اقتصادی این کشور از اعمال تحریم‌ها ناشی نمی‌شود.
سفیر انگلیس در تهران بدون توجه به گزارش‌های آژانس بین‌المللی انرژی اتمی در خصوص رعایت مقررات این نهاد از سوی جمهوری اسلامی، مدعی شد: این امکان وجود دارد که برنامه هسته‌ای به‌طور کامل صلح آمیز نباشد.
اظهارات سفیر انگلیس در شرایطی بیان می‌شود که دخالت این کشور در تحولات پس از انتخابات ریاست جمهوری آشکار شد و این سفارتخانه به محلی برای پناه دادن به اغتشاشگران تبدیل شده بود.

ثبت نظر

نام:
رایانامه: (اختیاری)

متن:

پربازدیدترین

Sorry. No data so far.

پربحث‌ترین

Sorry. No data so far.