پنج‌شنبه 22 جولای 10 | 21:39

رشد حجاب در کویر غرب

دختر عبدالله گل، رئيس جمهوري اسلام گراي تركيه چنان ازدواج مي كند كه نه بدن عريان او و نه تاري از موي او در زيباترين جشن زندگي او عيان نيست و روسري و لباسي به تن دارد كه در جهان به حجاب مشهور است.


هميشه براي ژورناليست هاي كشور ما افشاي تصاوير عروسي مترادف با يك آبرو ريزي براي فردي سر شناس است. نه به خاطر اين كه ازدواج چيز بدي است يا وليمه عروسي يك عمل احيانا غير اخلاقي است. بلكه به خاطر اين كه بسياري از افراد سرشناس اعم از بازيگر و فوتباليست و حتا سياست مدار هم در اين مراسم مجبورند بالاخره عمق ايمان و اعتقاد خود به مباحث و مسائل اسلامي را نشان دهند.

يعني در حالي كه يك بازيگر مجبور است در سينما يا صدا و سيما، يا يك ورزشكار در جنگ هاي تلويزيوني ظواهر را رعايت كند. شام عروسي عرصه اي براي اين حفظ ظواهر نمي ماند و بالاخره همه مجبورند آن طور كه هستند خودشان را نشان دهند.

اين مي شود كه وقتي يك عكاس بي وجدان به تور مشاهير اين عرصه مي خورد بايد منتظر انفجار يك توپ خبري يا رسوايي در زمينه غيرت و مباحث مشابه باشيم.

مجلس عروسي از آن مراسمي است كه در آن به اقتضاي روحيه و تفكراتمان عمق اعتقاداتمان و چيزي كه مطابق سليقه مان هست را نشان مي دهيم و در اين ورطه گاه پرده ها كنار مي رود و همه چيز برملا مي شود.

اما اين بار بحث از يك رسوايي نيست.

مي خواهيم درباره ي كشوري صحبت كنيم كه در آن آزادي هاي ناهنجار جنسي جذب توريست مي كند. كشوري كه سفر به برخي از شهرهاي آن بدنامي است. و حتا از غرب وحشي گروهي براي خوش گذراني به آن سفر مي كنند. صحبت از افشاي عكس هاي يك مجلس عروسي در كشوري است كه هيچ قيد و حصري براي نشان دادن بدن عريان زن در آن وجود ندارد.

در چنين كشوري قاعدتا” افشاي يك سري عكس عروسي چيز تازه اي نيست. اما بايد باور كنيم كه از همين كشور كه به بي بند و باري مشهور است .عكس هايي افشا مي شود كه به فاصله اندكي در صدر همه ي رسانه هاي گروهي جهان قرار مي گيرد.

اين بار رسوايي نه براي خانواده ي يك سياست مدار مشهور ،بلكه براي يك فلسفه مندرس غربي است. براي لائيسم . براي بي ديني و اباحه گري .

دختر عبدالله گل، رئيس جمهوري اسلام گراي تركيه چنان ازدواج مي كند. كه نه بدن عريان او و نه تاري از موي او در زيباترين جشن زندگي او عيان نيست و روسري و لباسي به تن دارد كه در جهان به حجاب مشهور است.

حجابي كه پرچمي براي اسلام گرايي و پيروزي تفكر اسلامي بر زرق و برق ظواهر غربي شده به شمار مي رود.

حجاب دختر عبدالله گل همان چيزي است كه وي و عروسي وي را از همه جشن هاي ازدواج جهان متمايز مي كند و دختر عبدالله گل همان رويش شاخه گلي است كه در كوير سقوط ارزش هاي اخلاقي در تركيه لائيك شده ،نويد تحقق وعده خدا براي حاكميت صالحان و كنار رفتن ناصالحان در عرصه ي قدرت و شوكت به شمار مي رود.

در ميانه ي آن چه به عنوان واكنش به اين تصوير براي ما و هم ميهنان ما به وجود مي آيد دو نكته بسيار مهم به چشم مي خورد.

اول مباهات به اين دختر و همه كساني كه در نهضت شورانگيز خميني كبير كه به حق سر سلسله بيداري اسلامي سده اخير محسوب مي شود .هويت خود را يافته و در راه نيل به اهداف اسلامي در حال تكاپو جست و جو هستند و دوم تاسف از همه كساني كه تابعي از اميال نفساني و نسخه هاي شيطاني شده و سر و بدن عريان را در كشوري اسلامي و شيعي در مراسم عروسي به رخ مي كشند.

جوانان فريب خورده و شوهراني كه بي غيرتي را با آزاد فكري و بي هويتي را با به روز بودن اشتباه گرفته اند.

اين در حالي است كه بررسي تاريخ نشان مي دهد كه دوره عرياني در حال سپري شدن است و حجاب در حال فراگير شدن و تكاپوي غرب براي زمين گير كردن حجاب به خاطر آن است كه غرب اين خطر را به خوبي درك كرده است.حجاب نقطه اوج عظمت هاي ما در اين عرصه به شمار مي رود

 1. ابوالفضل
  22 جولای 2010

  سلام
  خدا خیرش بده
  خدا بهشتش بده
  خدا شیعش کنه !
  کمی خجالت بکشیم
  :(

 2. دانشجو
  23 جولای 2010

  خیلی خوشحال شدم.
  یک کم یاد بگیریم که آخرتمون را به خاطر مدهای دنیا نفروشیم

 3. محمد
  24 فوریه 2014

  بله درست می فرمائید این اقای رئیس جمهور ترکیه مجوز ساخت هتل نودیست ها رو در ترکیه داده است و کشور مسلمان ترکیه قرار است بزودی دارنده یک هتل نودیست شود . در این هتل همه با حجاب خواهند بود البته حجاب مدل جدید و بدون هیچ گونه لباس ! لطفا وقتی چیزی می گذارید موارد منفی کشورها رو هم بفرمائید .

ثبت نظر

نام:
رایانامه: (اختیاری)

متن:

پربازدیدترین

Sorry. No data so far.

پربحث‌ترین

Sorry. No data so far.