دوشنبه 22 اکتبر 12 | 11:50

اهدای گل و احادیث به جای آتش زدن سفارتخانه

در پی انتشار فیلم موهن به پیامبر اعظم(ص) تعدادی از اعضای جامعه مسلمانان مونترال روز شنبه بیستم اکتبر (۲۹ مهرماه ) در یکی از خیابان‌های این شهر به عابران گل رز و احادیث نبوی اهدا کردند.


به گزارش تریبون مستضعفین تعدادی از اعضای جامعه مسلمانان مونترال روز شنبه بیستم اکتبر (۲۹ مهرماه ) در یکی از خیابان‌های این شهر به عابران گل رز  و احادیث نبوی اهدا کردند.

این افدام در پی توهین به ساحت مقدس پیامبر اعظم و با هدف نشان دادن اخلاق و رفتار رسول‌الله و تصویر واقعی اسلام و پیامبر انجام شد .

برگزار کنندگان این برنامه گفته‌اند متعلق به هیچ سازمانی نیستند و فقط جوانان مسلمان این شهر هستند.

پیش از این نیز در اقدامی مشابه دختران مسلمان انگلیسی با توزیع یک هزار رز سفید به همراه احادیثی از پیامبر اکرم(ص) در میان غیر مسلمانان حمایت خود را از پیامبر اکرم(ص) نشان داده بودند.

انتشار فیلم موهن به پیامبر اعظم(ص) و چاپ کاریکاتور‌های موهن در نشریات فرانسوی و برخی از دیگر اقدامات مشکوک در سالگرد ۱۱ سپتامبر بیش از یک ماه است که اعتراضات گسترده مسلمان در سراسر جهان را در پی داشته است. در این بین رفتارهایی از جمله حمله با راکت به سفارتخانه امریکا در لیبی و به آتش کشیدن برخی سفارتخانه ها در برخی دیگر کشورها به بهانه اعتراض به این فیلم رخ داد که کمک زیادی به هدف اصلی ۱۱ سپتامبر یعنی خشونت طلب و تروریست معرفی کردن مسلمانان کرد. این اقدام مسلمانان کانادا و دیگر کشورهای اروپایی ظاهرا نوعی واکنش به این قبیل رفتارها و آن شکل اعتراض است.

ثبت نظر

نام:
رایانامه: (اختیاری)

متن:

پربازدیدترین

Sorry. No data so far.

پربحث‌ترین

Sorry. No data so far.