پنج‌شنبه 22 جولای 10 | 10:07

يادداشتي از شهيد «شيخ راغب حرب» درباره امام خميني(ره)

مرجعيت راستين مي‌تواند پشتوانه محكمي براي نظم بخشيدن و اصلاح وضع آنان باشد و قادر است از آنان پيكره واحدي بسازد كه هر عضوي به درد آيد عضو ديگر از براي آن بي‌قرار شود


مرجعيت راستين مي‌تواند پشتوانه محكمي براي نظم بخشيدن و اصلاح وضع آنان باشد و قادر است از آنان پيكره واحدي بسازد كه هر عضوي به درد آيد عضو ديگر از براي آن بي‌قرار شود علاوه بر آن وجود يك عقل مدبر و كامل كه صلاحيت او مورد تأييد ديگران است مي‌تواند سدي در برابر خواسته‌هاي نامشروع نااهلان و ناصالحان شود.
آن چه خواهيد خواند ، برگي است از يادداشت هاي شيخ الشهداي مقاومت اسلامي لبنان ، شهيد راغب حرب.

بسمه تعالي:
يكي از مهم‌ترين عوامل پراكندگي مسلمانان به ويژه در لبنان، پراكندگي علماي آن و عدم وجود يك نظام واحد براي سازماندهي آنها و نبود وحدت ميان آنان است و بهترين چيزي كه مي‌تواند بر اين وضعيت غلبه كند بازگشت به اصولي است كه ائمه معصومين (ع) آن‌ها را پايه‌گذاري كردند و فقهاي اوليه بر اساس آنها عمل كردند و مابقي علما از آنها تبعيت كردند. پس مرجعيت راستين مي‌تواند پشتوانه محكمي براي نظم بخشيدن و اصلاح وضع آنان باشد و قادر است از آنان پيكره واحدي بسازد كه هر عضوي به درد آيد عضو ديگر از براي آن بي‌قرار شود علاوه بر آن وجود يك عقل مدبر و كامل كه صلاحيت او مورد تأييد ديگران است مي‌تواند سدي در برابر خواسته‌هاي نامشروع نااهلان و ناصالحان شود.
و در حال حاضر مرجعيتي كه مي‌تواند عملاً اين وظيفه را به عهده بگيرد مرجعيت نائب الامام (عج) حضرت آيت الله خميني (ره) است. لذا لازم است اين مسئله را به ايشان سپرد تا با مأمور كردن يك نفر يا جمعي از علما يا به هر شيوه‌اي كه مناسب مي‌بينند بر امور مربوط به روحانيون و ائمه مساجد اين منطقه از جهان اسلام را نظارت داشته باشند.
والله ولي التوفيق / راغب حرب

ثبت نظر

نام:
رایانامه: (اختیاری)

متن:

پربازدیدترین

Sorry. No data so far.

پربحث‌ترین

Sorry. No data so far.