سه‌شنبه 23 اکتبر 12 | 10:01

انتشار اعترافات اعضای ستاد موسوی و کروبی

نویسنده کتاب اعترافات اعضای کمیته مشترک موسوی و کروبی گفت که در این کتاب هیچگونه تفسیر شخصی و برداشت فردی به کار نبرده است.


سلمان علوی‌نیک،نویسنده کتاب اعترافات،از انتشار دومین مجلد از مجموعه کتاب اعترافات فتنه ۱۳۸۸ خبر داد و گفت: دومین مجلد از مجموعه کتاب اعترافات فتنه ۱۳۸۸ با موضوع اسناد وزارت اطلاعات و قوه قضاییه در موضوع اعترافات اعضای کمیته موسوی و کروبی برای پیگیری زندانیان فتنه منتشر شد.

وی اظهار داشت: در این مجلد کالبدشکافی تحرکات کمیته‌ غیرقانونی موسوی و کروبی برای پیگیری امور زندانیان فعال در فتنه پراخته شده است و با بازگشایی پرونده امنیتی دو تن از اصلیترین عوامل کمیته مذکور، خوانندگان را با ظلم‌هایی که بر نظام اسلامی در حوادث پس از انتخابات رفت، آگاه می‌کند.

علوی نیک افزود: این کتاب حاصل فعالیت مشترک قوه قضاییه، وزارت اطلاعات و مرکز اسناد انقلاب اسلامی است. در این کتاب تمام اسناد و اوراق بازجویی و اسناد محاکمه اعضای این کمیته مورد بازگشایی و در اختیار من قرار گرفت و نزدیک به ۶۰ درصد از آن‌ها که امکان انتشار داشت در کتاب قرار داده شد.

وی با بیان اینکه در تالیف و نگارش این کتاب هیچگونه تحلیل و تفسیر شخصی از سوی وی به کار گرفته نشده است، افزود: از آوردن هرنوع تفسیر شخصی در متن کتاب خودداری کرده‌ام و پس از تالیف هم چیزی از متن تا جایی که اطلاع دارم، کم نشده است.

به گفته علوی نیک این کتاب به گونه‌ای پژوهشی تدوین و تالیف شده و سعی شده در آن به نوعی نگاه تاریخ‌نگاری نیز به موضوعات انداخته شود.

این نویسنده در ادامه از تدوین و تالیف این کتاب تا ۱۰ مجلد خبر داد و گفت: آثار بعدی این مجموعه به ترتیب به بررسی نقش حزب کارگزاران، مشارکت، عناصر وابسته به رضا پهلوی، جریان‌های دانشجویی ضدانقلاب، منافقین و… در حوادث سال ۸۸ می‌پردازد که در حال حاضر در دست تدوین و تالیف قرار گرفته‌اند.

از این نویسنده پیش از این نیز آثاری چون جریان‌شناسی انجمن حجتیه در سال ۱۳۸۵ و آسیب‌شناسی حزب مشارکت در سال ۱۳۸۷ منتشر شده که این مجلد در چاپ‌های بعدی و پس از اصلاحاتی با عنوان ۸ سال بحران‌آفرینی منتشر شده است.

دومین مجلد از اعترافات فتنه ۸۸ را انتشارات مرکز اسناد انقلاب اسلامی در شمارگان ۲ هزار نسخه و قیمت ۳۶۰۰ تومان منتشر کرده است.

ثبت نظر

نام:
رایانامه: (اختیاری)

متن:

پربازدیدترین

Sorry. No data so far.

پربحث‌ترین

Sorry. No data so far.