پنج‌شنبه 22 جولای 10 | 11:17

تقدیر از خاتمی و عنوان “آیت‌الله” به خوئینی‌ها

مجمع روحانیون مبارز در واکنش به مطالب مندرج در یک روزنامه، اعضای خود را یاران “صمیمی و نزدیک امام” نامیده و ضمن تمجید از سران این حزب سیاسی، به دفاع از رویکرد جنجالی سال گذشته خود پرداخته است.


این مجمع در بیانیه‌ای که خطاب به روزنامه جوان منتشر کرده، بدون اشاره به مواضع و اقدامات خود در حمایت از فتنه 88 که با اعتراضات مختلفی مواجه شد، نوشته است: “سال گذشته، مجمع روحانیون مبارز که از یادگارهای حضرت امام خمینی(س) و از تشکل های مهم و اثر گذار روحانی و انقلابی در طی سه دهه گذشته بوده است و نیز شخصیت های برجسته آن از جمله حضرت حجت الاسلام و المسلمین جناب آقای خاتمی و حضرت آیت‌الله سید محمد خوئینی دادستان و امیرالحاج منتخب حضرت امام کراراً مورد اهانت، اتهام و تعرض قرار گرفته اند.”

این حزب سیاسی در ادامه نوشته است: “با کمال تعجب روزنامه جوان مورخ 89/4/16 در صفحه اول با عصبانیت و سراسیمگی خاصی به پریشان گویی افتاد و با تکرار اتهامات واهی و هتاکی علیه مجمع عملاً به دفاع از منافقین برخواست و به شیوه گفتاری و نوشتاری آنان مقاله ای با عنوان « پارادوکس های مجمع روحانیون مبارز در فاز جدید » منتشر نمود.”

مجمع روحانیون در ادامه هدف محمد خاتمی را که از او به عنوان یکی از متهمان اصلی فتنه 88 نام برده شده، “اتحاد و همبستگی ملی” دانسته و مواضع او را معتدل خوانده است: “نکته مهم و قابل تأمل این که سایت و روزنامه مذکور از این که مجمع و خصوصاً رئیس محترم شورای مرکزی مجمع حضرت حجت الاسلام و المسلمین جناب آقای خاتمی دارای مواضع معتدل هستند و برای آرامش و اتحاد و همبستگی ملی تلاش می کنند به شدت برافروخته و عصبانی شده است گویا موجودیت و یا منافع دست اندرکاران این رسانه ها در تشدید اختلافات و تشنج در کشور است.”

اما ادعای نزدیکی به امام در حالی از سوی مجمع روحانیون سیاسی مطرح شده که فعالان سیاسی معتقدند اقدامات ساختارشکنانه این مجمع در سال گذشته، یکی از عوامل موثر در آشوب‌های خیابانی سال گذشته بود.

به عنوان مثال، با وجود تاکید مستقیم حضرت امام مبنی بر خودداری از تجمعات و راهپیمایی‌های بدون مجوز و لزوم برخورد همه مسئولان و مردم با این مساله، عامل اصلی ایجاد آشوب شب 30 خرداد سال گذشته که منجر به کشته و زخمی شدن ده ها تن از مردم شد، مجمع روحانیون مبارز شناخته شد.

این گروه سیاسی همچنین در برابر شعارهای انحرافی جریان مطلوب خود نظیر “نه غزه، نه لبنان” و “جمهوری ایرانی” که حمله به دستاوردهای امام ارزیابی شد، حمایت کرد و حاضر به محکوم کردن این شعارها و اقدامات نشد. نقش علی اکبر محتشمی پور، از اعضای مجمع روحانیون، در این باره بارز بود.

اعضای این مجمع حتی در جریان هتک حرمت عکس بنیانگذار جمهوری اسلامی هم نه تنها این اقدام را محکوم نکردند، بلکه به حمایت از توهین کنندگان پرداختند.

علاوه بر محمد خاتمی که به عنوان یکی از سران فتنه شناخته شده است، موسوی خوئینی ها، علی اکبر محتشمی پور، موسوی لاری و موسوی بجنوردی از دیگر اعضای خبرساز مجمع روحانیون هستند که از زمان آغاز فتنه 88 جلسات پنهانی مختلفی برگزار کرده اند.

یکی از اعضای این مجمع به “مرد خاکستری اصلاحات” معروف شده است.

گفتنی است روزنامه جوان چند روز پیش، مطلبی را درباره برنامه‌های جدید اعضای مجمع روحانیون برای احیای آشوب‌های خیابانی منتشر کرده بود.

ثبت نظر

نام:
رایانامه: (اختیاری)

متن:

پربازدیدترین

Sorry. No data so far.

پربحث‌ترین

Sorry. No data so far.