پنج‌شنبه 22 جولای 10 | 12:34

پيش بيني سيد احمد خاتمي از آينده سياسي هاشمي

حجت الاسلام سيداحمد خاتمي با اعلام اينکه مواضع هاشمي رفسنجاني همان مواضع 26 تيرماه است گفت: آينده سياسي آقاي هاشمي به تصميم رهبري و انتخابات آتي هيات رئيسه مجلس خبرگان رهبري بستگي دارد.


به گزارش خبرنگار «شبکه خبر دانشجو» از تبريز، آيت الله سيد احمد خاتمي امروز در همايش سياسي سپاه پاسداران لشکر 31 عاشوراي تبريز، اظهار داشت: سپاه پاسداران تنها يک نيروي نظامي نيست، بلکه يک نيروي نظامي، سياسي و عقيدتي است که در قانون اساسي هم آمده است.

وي به ويژگي هاي سپاه پاسداران نظير عقيده به حق، پاسداري از انقلاب اسلامي، ولايتمداري، حضور بموقع، بصيرت، روحيه بسيجي و همراهي خانواده هاي سپاهيان با آنها و… اشاره کرد و افزود: سپاه در رابطه با مسائل انقلاب اسلامي يک نظاره گر نيست، بلکه يک مدافع است و اگر يک پاسدار در رابطه با انقلاب اسلامي نظاره گر باشد و مدافع بودن خود را از دست بدهد، هويت پاسداري خود را از دست داده است.

امام جمعه موقت تهران در ادامه به ولايتمداري پاسداران اشاره کرد و اظهار داشت: سپاه پاسداران از آغاز تاکنون در خط هيچ کس جز ولايت نبوده؛ زيرا راه سلامت که همان راه سعادت ماست، راه اهل بيت (ع) و ولايت است.

خاتمي با بيان اينكه مشي مقام معظم رهبري مشي آرامش است و ايشان با هر نوع اغتشاش ولو با انگيزه خير مخالف هستند، تصريح کرد: خط رهبري خط روشنگري و سازندگي است كه تقويت کننده سه قوه مي باشد.

وي در ادامه به حضور بموقع پاسداران در مقابله با جريان فتنه بعد از انتخابات اشاره کرد و بيان داشت: بسياري از عوامل فتنه دستگير شده‌اند و سران فتنه، خود مي دانند که آرزوي برگشت به حکومت را به گور خواهند برد؛ همان طور که طاغوتيان آرزوي برگشت به وطن را به گور برده اند.

امام جمعه موقت تهران در ادامه به پنجمين خصوصيت سپاه پاسداران يعني بصيرت اشاره کرد و گفت: مبحث بصيرت با دو هدف جلوگيري از ريزش ها و زمينه براي رويش ها دنبال مي شود؛ زيرا ريزش و مايوس کردن مردم از انقلاب اسلامي از اهداف و تاکتيک هاي عملياتي دشمن است که بايد با گسترش عرصه بصيرت، اهداف دشمن را خوب رصد کرد.

وي با اشاره مواضع هاشمي رفسنجاني و آينده وي در مجلس خبرگان، خاطرنشان كرد: مواضع وي همان موضع 26 تيرماه سال گذشته است و آينده هاشمي رفسنجاني به تصميم مقام معظم رهبري و نتيجه انتخابات هيات رئيسه مجلس خبرگان که در آينده نزديک برگزار مي شود، بستگي دارد.

  1. م.م
    24 جولای 2010

    آیا سیداحمد خاتمی خودش صداقت دارد آیا برای رسیدن قدرت و… دیگران را مانع نمیبیند

ثبت نظر

نام:
رایانامه: (اختیاری)

متن:

پربازدیدترین

Sorry. No data so far.

پربحث‌ترین

Sorry. No data so far.