جمعه 26 اکتبر 12 | 21:35

دهه ملی عفاف و حجاب در تقویم کشور ثبت شد

دهه ملی عفاف و حجاب از 11 تیرماه سالروز شهادت «مروه شربینی» به‌دست یک افراطی آلمانی به دلیل حفظ حجاب اسلامی تا 21 تیرماه سالروز قیام مردم مشهد در اعتراض به سیاست‌های ضداسلامی رضاخان در صحن مسجد گوهرشاد نامگذاری شده است .


 رییس اداره عفاف و حجاب وزارت کشوراعلام کرد: دهه ملی عفاف و حجاب برای نخستین بار در تقویم کشور ثبت شد.

«طهورا نوروزی» روز جمعه افزود: دهه ملی عفاف و حجاب از 11 تیرماه سالروز شهادت «مروه شربینی» به‌دست یک افراطی آلمانی به دلیل حفظ حجاب اسلامی تا 21 تیرماه سالروز قیام مردم مشهد در اعتراض به سیاست‌های ضداسلامی رضاخان در صحن مسجد گوهرشاد نامگذاری شده است .

وی همچنین از تشکیل ستاد بزرگداشت دهه عفاف و حجاب خبرداد و اظهارداشت: در این ستاد ویژه برنامه ها و دستورالعمل های دهه ملی عفاف و حجاب با هماهنگی این ستاد به دستگاه های فرهنگی ابلاغ می شود.

دبیر کارگروه ترویج حجاب و عفاف وزارت کشورتصریح کرد: در ستاد بزرگداشت عفاف و حجاب جایگاه ویژه ای برای تشکل ها و سازمان های مردم نهاد در نظر گرفته شده است.

نوروزی همچنین از ترجمه برخی اخبار در سایت هاه و رسانه های داخلی که منجر به توسعه بی حجابی در کشور می شود، انتقاد کرد و گفت: برخی از رسانه ها با ترجمه برخی اخبار بی محتوا در واقع بی حجابی و بی عفتی را ترویج می کنند.

وی ادامه داد: چرا نباید سیاست تدوین شده ای در رسانه ها وجود داشته باشد، درج اخبارغیراخلاقی نباید برای اصحاب رسانه عادی شود چرا که به صورت غیر مستقیم در ضمیر ناخودآگاه مردم تاثیر منفی می گذارد.

ثبت نظر

نام:
رایانامه: (اختیاری)

متن: