پنج شنبه ۱۴ فروردین ۱۳۹۹
یکشنبه ۰۷ آبان ۹۱ | ۰۹:۰۸

«سمیه کردستان» به تلویزیون می‌آید

مستند «سمیه کردستان» روایت زندگی و مبارزات «شهیده ناهید فاتحی کرجو» در کردستان همزمان با هفته بسیج از یکی از شبکه‌های سیما پخش خواهد شد.


مستند «سمیه کردستان» زندگینامه شهیده ناهید فاتحی کرجو است که در آن به ابعاد گسترده از زوایای پیدا و پنهان این دختر مبارز کرد می‌پردازد و در این مستند زندگی این شهیده در قبل و بعد از پیروزی انقلاب را به صورت دقیق بررسی می‌کند و به تصویر خواهد کشید.

برای به تصویر کشیدن بهتر شخصیت شهیده فاتحی کرجو با شناسایی تعدادی از اعضای سابق احزاب منحله دموکرات و کومله که در سال‌های اولیه انقلاب به آغوش نظام بازگشتند و مصاحبه با آن‌ها و استناد به این اطلاعات و همچنین استفاده از ۲۰ بازیگر، ۱۸ هنرور و ۱۳ عوامل فنی شخصیت این مبارز جوان را به تصویر کشیده خواهد شد. همچنین تاکنون، ۴۰ روز صحنه‌های این مجموعه در استان کردستان بازسازی شده است که در تولید این مستند نیز همه عوامل هنری از اهالی کردستان و با گویش اصیل کردی استفاده شده است.

همچنین مراحل تحقیق و مصاحبه با خانواده و مطلعین در روستاهای استان کردستان، شهر سنندج و استان تهران ۴ ماه به طول انجامیده است و به دلیل اینکه حدود ۳۰ سال از شهادت این شهید مبارز گذشته است، این مرحله سخت‌ترین مرحله تولید این مجموعه است.

مستند «سمیه کردستان» در زمانی برابر با ۶۰ دقیقه در حال تهیه است که مرحله تدوین، صداگذاری و گفتار متن آن ۲۰ روز به طول خواهد انجامید و پس از پایان؛ این مستند در هفته بسیج از یکی از شبکه‌های سیما پخش خواهد شد.

ثبت نظر

نام:
رایانامه: (اختیاری)

متن: