چهارشنبه 21 اکتبر 09 | 14:42

نمايندگان بيشتري خواستار امضاي شكايت از موسوي هستند

رئيس فراكسيون انقلاب اسلامي مجلس در پاسخ به اينكه علت تعويق تحويل شكايت نمايندگان از موسوي چه بوده است خاطرنشان كرد: امضاي اين نامه از مدت‌ها پيش تداوم داشته و به دليل برخي مشكلات به تعويق افتاد كه البته هنوز هم شماري از نمايندگان ملت خواستار امضاي اين شكايت از ميرحسين موسوي هستند.


روح الله حسینیان

روح الله حسینیان

به گزارش خبرنگار پارلمانی خبرگزاری فارس، حجت‌الاسلام و المسلمین روح‌الله حسینیان نماینده مردم تهران و رئیس فراكسیون انقلاب اسلامی مجلس در حاشیه جلسه علنی امروز چهارشنبه مجلس در گفت‌وگو با خبرنگاران فارس و ایرنا در خصوص نمایندگان شكایت‌كننده از میرحسین موسوی نامزد شكست خورده انتخابات ریاست جمهوری دهم گفت: این نمایندگان تعدادشان حدود 100 نفر است و اسامی آنان كاملا مشخص است.
وی در پاسخ به سئوال خبرنگار یكی از روزنامه‌های اصلاح‌طلب مبنی بر اینكه نمایندگان شاكی از موسوی تحت شرایط خاصی این اقدام را انجام داده و آیا الان خواستار پس گرفتن آن هستند، افزود: هر فردی آزاد است امضای خود را پس بگیرد اما این امضاها در شرایط خاصی نبوده است.
حسینیان در پاسخ به سئوالی درباره اینكه آیا شما و اعضای فراكسیون انقلاب اسلامی از تحویل‌دهندگان نامه شكایت علیه موسوی بوده‌اید یا خیر تصریح كرد: از اعضای فراكسیون انقلاب هم در جلسه تحویل این شكایت بوده‌اند اما من در این جلسه حضور نداشتم.
وی در عین حال تاكید كرد: امیدواریم نمایندگان مجلس به عنوان نماینده مردم توانسته باشند خواست آنان را در این خصوص تحقق دهند.
رئیس فراكسیون انقلاب اسلامی مجلس در پاسخ به اینكه علت تحویل شكایت نمایندگان از موسوی چه بوده است خاطرنشان كرد: امضای این نامه از مدت‌ها پیش تداوم داشته و به دلیل برخی مشكلات به تعویق افتاد كه البته هنوز هم شماری از نمایندگان ملت خواستار امضای این شكایت از میرحسین موسوی هستند.
وی در خصوص اینكه چرا برای برخی اقدامات و اتهامات كروبی شكایتی از سوی نمایندگان تنظیم نشد ابراز داشت: بحث كروبی نسبت به موسوی مسئله‌ دیگری است و من هنوز به این مسئله نرسیدم كه آیا مسئله كروبی برای نمایندگان قابل شكایت باشد شاید اگر نمایندگان بخواهند چنین كاری كنند و بخاطر كروبی نامه بنویسند من امضا نكنم.
نماینده مردم تهران در خانه ملت در خصوص احتمال اقدامات حامیان موسوی در روز 13 آبان روز ملی مبارزه با استكبار جهانی گفت: از چند هفته مانده به روز قدس اینها با كمك رسانه‌های بیگانه و ضد انقلاب و نیز رسانه‌هایشان در داخل تمام تلاش خود را بكار بستند اما دیدیم كه این افراد در برابر خیل عظیم ملت ایران چیزی نبودند و تنها چند هزار نفر حضور یافتند.
وی تاكید كرد: ما خوشحال می‌شویم این افراد در روز 13 آبان بیایند چرا كه این روز را امام(ره) انقلاب دوم نامیدند و بهتر است كه آنها بیایند و خلاف آنرا دوباره انجام دهند.
حسینیان با یادآوری اینكه 13 آبان متعلق به جریان یا گروه خصی نیست خاطرنشان كرد: این روز برآیندی از فرایند انقلابی ملت ایران است؛ این اقدام خواست مردم بود كه در این خواسته در گروهی از دانشجویان انقلابی تبلور یافت.
وی افزود: امروز تعداد زیادی از آنان شهید شده‌اند، شمار دیگری از آنان در خط امام و رهبری هستند و تعداد قلیل دیگر به دریوزگی آمریكا رفته‌اند اما باید گفت “با نماز نخواندن دو نفر در مسجد را نمی‌بندند ” كه در روز قدس نیز
خبرنگاری از حسینیان پرسید: آیا با وجود آنكه میردامادی از دانشجویان پیرو خط امام بوده است جهت آزادی او تلاش نمی‌كنید گفت: “صلاح مملكت خویش خسروان دانند ” و اگر این افراد از مواضع قبلی خود برگشتند درب خانه آنها را می‌زنم.
وی درباره تغییرات در مواضع سعید حجاریان عضو مستعفی حزب مشاركت و تئوریسین گذشته جبهه اصلاحات نیز گفت: قبلا هم این مطلب را گفته‌ام كه آنها اگر به نظام اسلامی بازگردد من به درگاهش بوسه خواهم زد و این كار را حتما می‌كنم و من از بازگشت او به انقلاب استقبال می‌كنم.
رئیس كمیسیون سیاست داخلی و امور شوراهای مجلس در چرایی تغییرات و دگرگونی‌ها در مواضع حجاریان اظهار داشت: این افراد مسلمان‌زاده بودند و در محیطی اسلامی رشد یافتند اما در فضا و بستری افكار و عقاید آنها دچار انحراف شد اما در بازداشتگاه و با كمك بچه‌های متدین از فضای قبلی خود خارج شده و خود را امروز در فضای معنوی می‌یابند.
وی كه در اوایل انقلاب اسلامی قائم مقام دادستان انقلاب در وزارت اطلاعات بوده است با یادآوری خاطره‌ای از تغییر مواضع احسان طبری تئوریسین ماركسیست كه بعدها از مواضع خود دست كشید خاطرنشان كرد: در آن زمان روزی به احسان طبری كه از ایدئولوك‌های بزرگ ماركسیست بود پرسیدند كه چطور در زمان رژیم طاغوت اندیشه‌های او برنگشت اما در جمهوری اسلامی از ماركسیست برید و به دامن اسلام بازگشت كه او در جملات زیبایی گفت كه نظام شما حق است و شاید باطل بتواند در مقابل باطل مقاومت كند اما در برابر حق نه و دیگر آنكه صداقت بازجوهایم من را از فضایی كه برای خود ساختم خارج كرد.

ثبت نظر

نام:
رایانامه: (اختیاری)

متن:

پربازدیدترین

Sorry. No data so far.

پربحث‌ترین

Sorry. No data so far.