دوشنبه 29 اکتبر 12 | 11:54
نماینده مقام معظم رهبری در دانشگاه‌ها در گفتگو با تریبون مستضعفین:

محمدیان: دخالتی در انتخاب نمایندگان دیدار رهبری با دانشجویان نداریم

نماینده مقام معظم رهبری در دانشگاه‌ها با اشاره به انتقادات مطرح شده از سوی فعالان دانشجویی درباره حاشیه‌های دیدار با رهبری در گفتگو با تریبون مستضعفین گفت: نهاد هیچ دخالتی در انتخاب نمایندگان دانشجویی ندارد و درباره‌ی سئوالاتی که در دیدار مطرح می‌شود اعمال نظر نمی‌کند.


حجت الاسلام محمدیان

به گزارش تریبون مستضعفین، حجت‌الاسلام‌والمسلمین محمدیان نماینده مقام معظم رهبری و مسئول نهاد رهبری در دانشگاه‌ها با حضور در غرفه تریبون مستضعفین طی گفت و گویی به سئوالات خبرنگاران پاسخ داد.

وی با اشاره به انتقادات مطرح شده از سوی فعالان دانشجویی درباره حاشیه‌های دیدار با رهبری در گفتگو با تریبون مستضعفین گفت: نهاد هیچ دخالتی در انتخاب نمایندگان دانشجویی ندارد و درباره‌ی سئوالاتی که در دیدار مطرح می‌شود اعمال نظر نمی‌کند.

نماینده مقام معظم رهبری با اشاره به انتقادات دبیر تحکیم وحدت مبنی بر تغییر نماینده‌ی این تشکل در دیدار رهبری گفت: در مورد آن مجموعه در داخل خودشان اختلافات جدی وجود داشت و ما برای آنکه آن اختلافات را حل کنیم، نماینده دوم آنها را برای سخنرانی دعوت کردیم که البته ایشان هم رعایت نکردند و رفتند، حرف‌هایی  که خواستند گفتند و کسی هم برخوردی با ایشان نکرد.

وی در پاسخ به اینکه با توجه به تأکید رهبری برای حضور همه طیف‌ها در دیدار دانشجویی آیا شرایط موجود را ایده‌آل می‌بینید گفت: مبنای دعوت ما اتحادیه‌های دانشجویی است و سعی‌مان برآنست که این تقسیم‌بندی به‌صورت عادلانه انجام بگیرد.

حجت الاسلام محمدیان

حجت‌الاسلام محمدیان همچنین درباره حضور تشکل‌های منتقد در دیدار رهبری افزود: جدی‌ترین و صریح‌ترین انتقادات در دیدار رهبری با دانشجویان مطرح می‌شود، که در سال‌های متمادی شاهد انتقادات صریح تشکل‌هایی همچون دفتر تحکیم وحدت و جنبش عدالتخواه دانشجویی بوده‌ایم.

وی همچنین در توضیح اینکه چرا تشکل‌هایی که  فضای متفاوت‌تری دارند، حضور ندارند گفت: همان‌طور که توضیح دادم مبنای دعوت ما اتحادیه‌های دانشجویی است و تشکل‌هایی مانند انجمن اسلامی دانشگاه تهران چون در کشور بسیار داریم که با اتحادیه‌ها ارتباط ندارند، امکان حضورشان فراهم نمی‌شود.

ثبت نظر

نام:
رایانامه: (اختیاری)

متن:

پربازدیدترین

Sorry. No data so far.

پربحث‌ترین

Sorry. No data so far.