جمعه 23 جولای 10 | 11:50

فرزند علامه فضل‌الله: پايبند به حمايت از نظام مقدس جمهوري اسلامي هستيم

سيد علي فضل‌الله يادگار مرحوم سيد محمدحسين فضل‌الله كه به تهران سفر كرده روز پنجشنبه با منوچهر متكي وزير امور خارجه كشورمان ديدار و گفت‌وگو كرد.


به نقل از اداره كل اطلاعات و مطبوعات وزارت امور خارجه، سيد علي فضل‌الله يادگار مرحوم سيد محمدحسين فضل‌الله كه به تهران سفر كرده روز پنجشنبه با منوچهر متكي وزير امور خارجه كشورمان ديدار و گفت‌وگو كرد.
متكي در اين ديدار ضمن عرض تسليت مجدد به مناسبت درگذشت علامه فقيد به فرزند و خانواده ايشان و مردم شريف لبنان، گفت: صداي مرحوم علامه سيد محمدحسين فضل‌الله در حمايت از اتحاد اسلام و مسلمين و مقاومت در برابر دشمنان اسلام و مسلمين همواره در گوش مومنان و عاشقان راه حق و حقيقت اسلام طنين افكن است.
وزير امور خارجه با اشاره به مواضع مرحوم علامه فضل‌الله، افزود: ايشان وجودش مالامال از اسلام و عشق به اسلام بود و از مصاديق آگاه به زمان خويش و مسائل جهان اسلام و دنياي امروز به صورتي عميق و موشكافانه بود.
وي با اشاره به خطبه‌هاي عالمانه و افشاگرانه مرحوم فضل‌الله، اظهار داشت: خطبه‌هاي ايشان كه برخاسته از عمق دل و وجود وي بود نقش بسيار مهمي در افشاگري عالمانه طرح‌ها و توطئه‌ها‌ي دشمنان بود.
متكي با اشاره به يكي از ويژگي‌هاي آن مرحوم كه دشمن‌ شناسي بود، خاطرنشان كرد: كلام او برنده‌تر از شمشير عليه دشمنان اسلام و مقاومت اسلامي بود.
وي با اشاره به مواضع مرحوم علامه فضل‌الله در حمايت از مقاومت اسلامي در لبنان، گفت: مواضع علامه فضل‌الله و امثال ايشان مقاومت در لبنان را يك فرهنگ و نهادينه كرد و ايشان در عين حال در مسير وحدت و انسجام در جهان اسلام گام برداشت.
سيد علي فضل‌الله نيز در اين ديدار با تشكر از مواضع و بيانيه وزارت امور خارجه و ديگر مقامات جمهوري اسلامي ايران به مناسبت درگذشت مرحوم علامه فضل‌الله، اظهار داشت: پيام تسليت مقام معظم رهبري صبر ما را در مصيبت از دست دادن پدر افزون كرد.
وي ادامه داد: مواضع مرحوم فضل‌الله نسبت به نظام مقدس جمهوري اسلامي ايران حمايتگرانه بود و همواره از نظام مقدس جمهوري اسلامي ايران در تمامي مراحل حيات خود دفاع مي‌كرد.
فرند علامه فضل‌الله، افزود: ايشان همواره با علاقه‌مندي مسائل جمهوري اسلامي ايران را دنبال مي‌كرد و نسبت به دشمنان شناخت داشت و اعلام مواضع مي‌كرد.
سيد علي فضل‌الله با بيان اينكه مرحوم فضل‌الله تا لحظه ارتحال با بينش قوي نسبت به جمهوري اسلامي ايران بر سه اصل وحدت، مقاومت و همراهي با جمهوري اسلامي ايران و اعتماد متقابل تأكيد مي‌كرد، گفت: ما و نسلي كه امروز در لبنان به عنوان پيروان و دست پروردگان ايشان هستند راه وي را ادامه داده و به حمايت از نظام مقدس جمهوري اسلامي ايران پايبند هستيم.
وي تصريح كرد: جمهوري اسلامي ايران قوت اسلام و همه مسلمانان در جهان است.

ثبت نظر

نام:
رایانامه: (اختیاری)

متن:

پربازدیدترین

Sorry. No data so far.

پربحث‌ترین

Sorry. No data so far.