دوشنبه 29 اکتبر 12 | 21:45

افسران قطری سلفی‌های لبنان را آموزش می‌دهند

مروز قطر که به یکی از مزدوران صهیونیستی در منطقه تبدیل شده، اجرای توطئه ای با هدف ایجاد تقابل میان گروه های سلفی درشمال و مقاومت در جنوب لبنان را بر عهده گرفته است و به این علت، با استقرار افسران خود حمایت مالی و مسلح کردن عناصر سلفی تندرو را در این منطقه دنبال می کند.


همانطوری که پیش از این کارشناسان و تحلیلگران عرصه بین الملل و خاورمیانه به کشورهای توطئه گر علیه دمشق در منطقه هشدار داده بودند و تاکید داشتند که اعزام تروریست از سوی آنان سرانجام مشکلات عمیقی را برای خودشان ایجاد خواهد کرد، امروز شاهدیم؛ شمال لبنان که تحت نفوذ سران مزدور 14 مارس و در اوج توطئه چینی علیه «بشار اسد» رئیس جمهوری سوریه به یکی از مناطق امن برای ارسال سلاح به این کشور تبدیل شده بود، در حال حاضر غرق در عناصر سلفی تکفیری شده است به گونه ای که دیگر نمی تواند خود را از آنان برهاند و حتی جان مردم این منطقه و آرامش و ثبات آنان نیز در خطر است.

منابع آگاه در ادامه تاکید کردند: روند مسلح شدن طرابلس البته نه مردم عادی بلکه سلفی های تندرو (و تکفیری) مستقر در آن، امروز به شکلی بسیار جدی و زیاد در حال افزایش است.

قطر یکی از کشورهایی است که در ورای تامین حمایت مالی برای مسلح کردن این عناصر سلفی قرار دارد.

در این حال منابع خبری اعلام کردند که در یکی از آپارلتمان های بسیار مجلل و گران قیمت در طرابلس، افسران قطری مستقر هستند تا موضوع حمایت مالی و مسلح کردن سلفی ها را در این منطقه پیگیری کنند.

منابع آگاه در عین حال خاطر نشان کردند که این افسران قطری، حمایت بیش از 200 سلفی تندرو (و تکفیری) را برعهده گرفتند و دائما با آنان هستند.

کارشناسان و حتی برخی از شخصیت های سیاسی فعال در عرصه لبنان مانند «شیخ نعیم قاسم» معاون دبیر کل حزب الله لبنان نسبت به حضور مرموزانه سلفی ها و مسلح کردن آنان برای اعزام به سوریه هشدار داده بودند.

اما جدای از اینکه شمال لبنان به انبار اسلحه برای تروریست های مستقر در سوریه تبدیل شده بود، استقرار و تمرکز سلفی ها در آن با آغاز موج بیداری اسلامی در کشورهای منطقه شروع شد.

غرب و رژیم صهیونیستی و همپیمانان عرب آن همیشه از مقاومت لبنان نگران بوده و هستند بنابراین به این فکر افتادند تا گروه های سلفی را در شمال لبنان برجسته کنند.

غربی ها و صهیونیستها که با استفاده از ابزارهای مختلف مانند جنگ 33 روزه و توطئه دادگاه حریری و همچنین ایجاد فتنه داخلی در لبنان نتواستند با مقاومت مقابله کنند، این بار طرحی را در دستور کار قرار داده که بر اساس آن جریان های سلفی لبنان را در مقابل حزب الله قرار دهد تا از طریق تروریست های القاعده که برای دخالت در امور داخلی در سوریه در لبنان تجمع کرده اند، حزب الله را نیز تحت تاثیر قرار دهند.

ثبت نظر

نام:
رایانامه: (اختیاری)

متن: