یکشنبه ۱۷ فروردین ۱۳۹۹
چهارشنبه ۱۰ آبان ۹۱ | ۱۷:۰۰

هنوز متوجه پیامدهای زلزله «طلاق» نشده‌ایم

مرتضی طلایی با بیان اینکه مسائل اجتماعی و فرهنگی به صورت آهسته و پیوسته تغییر می‌کند، گفت: مشکلاتی که در سبک زندگی مردم به ویژه جامعه شهرنشین به وجود آمده، به صورت انفجاری نمود پیدا نمی‌کند و به صورت چکشی هم حل شدنی نیست.


رییس کمیسیون فرهنگی و اجتماعی شورای شهر تهران با بیان اینکه کشور ما جزو کشورهای رکورددار در امر «طلاق» است، این موضوع را یک فاجعه توصیف و بر ضرورت توجه مسوولان به این معضل تاکید کرد.

مرتضی طلایی در این باره اظهار کرد: هنوز مسوولان و متولیان جامعه متوجه پیامدهای زلزله طلاق در کشور نشده‌اند و نمی‌دانند چه زمانی قرار است این مسئله را جدی بگیرند.

وی با بیان اینکه مسائل اجتماعی و فرهنگی به صورت آهسته و پیوسته تغییر می‌کند، گفت: مشکلاتی که در سبک زندگی مردم به ویژه جامعه شهرنشین به وجود آمده، به صورت انفجاری نمود پیدا نمی‌کند و به صورت چکشی هم حل شدنی نیست.

وی با بیان اینکه در امر طلاق جزو کشورهای رکورددار دنیا هستیم، این موضوع را یک فاجعه دانست و گفت: شرایطی که هم‌اکنون با آن مواجهیم، با فرهنگ دینی و ملی ما سازگار نیست، اما با این وجود این مسئله به دغدغه مردم و مسوولان تبدیل نشده است.

طلایی بر ضرورت فعالیت رسانه‌ای برای آگاه‌سازی مردم در امر طلاق تاکید کرد و گفت: برای اصلاح رفتار مردم باید از یک نقطه آغاز کنیم و رسانه‌ها می‌توانند آغازگر خوبی در این حوزه باشند.

به اعتقاد وی، تنها با تبدیل شدن مسائل اجتماعی به دغدغه عمومی مسوولان و مردم می‌توان از مشکلاتی که در سبک زندگی مردم به ویژه در جمعیت شهرنشین ایجاد شده و بنیان‌های خانواده را متزلزل کرده است، جلوگیری کرد.

ثبت نظر

نام:
رایانامه: (اختیاری)

متن: