یکشنبه 25 جولای 10 | 14:35

معرفی سایت wolfram-alpha

استفان ولفرام نابغه ی فیزیک و ریاضیات، دانشمند ۵۰ ساله ی انگلیسی است. وی در سن ۱۵ سالگی اولین مقاله ی خود را چاپ کرد و در ۲۰ سالگی مدرک دکترای فیزیک را از انیستیتوی تکنولوژی کالیفرنیا دریافت کرد.


تریبون – استفان ولفرام نابغه ی فیزیک و ریاضیات، دانشمند ۵۰ ساله ی انگلیسی است. وی در سن ۱۵ سالگی اولین مقاله ی خود را چاپ کرد و در ۲۰ سالگی مدرک دکترای فیزیک را از انیستیتوی تکنولوژی کالیفرنیا دریافت کرد. وی همچنین در سال ۱۹۸۸ نرم افزاری به اسم Mathematica ارائه کرد که پایه و اساس نوشتن و تاسیس سایت wolframalpha گردید. (به نقل از آر2جی بلاگ)

این که بگوییم wolframalpha چه نوع سایتی است بسیار سخت است. این سایت هم معادلات ریاضی را برای شما حل می کند و هم به شما مشاوره پزشکی می دهد. خودتان می توانید حدس بزنید که دامنه ی فعالیت این سایت چه قدر گستره است. علاوه بر اطلاعات بسیار زیادی که این سایت در اختیار کاربر قرار می دهد، از طراحی بسیار خوبی نیز برخوردار است.

حوزه فعالیت این سایت در بخش‌های ریاضیات، فیزیک، شیمی، مواد، مهندسی، ستاره شناسی، زمین شناسی، علوم زیستی، اقتصاد، جغرافیا، هواشناسی، فرهنگ و تقریبا هر موضوعی که به ذهنتان برسد می باشد.

شاید بهترین راه برای آشنایی بهتر این است که این سایت را باز کنید و یک عبارت را تایپ کرده و منتظر باشید تا wolframalpha شما را شگفت زده کند. همچنین می توانید منبع کاملی از کاربرد‌های سایت را در بخش مثال‌ها (examples) مشاهده کنید. در زیر هم یک مثال از معادله ای که توسط wolframalpha حل شده است را مشاهده می کنید.

 

ثبت نظر

نام:
رایانامه: (اختیاری)

متن:

پربازدیدترین

Sorry. No data so far.

پربحث‌ترین

Sorry. No data so far.