شنبه 24 جولای 10 | 14:05

گزارش راشاتودی از رشد سریع اسلام در ‘نیویورک’

یک شبکه خبری روسی با اشاره به رشد سریع اسلام در نیویورک آمریکا اعلام کرد که دانش‌آموزان مسلمان خواستار به رسمیت شناخته شدن روزهای تعطیل این دین در تقویم‌های آموزشی شده‌اند.


شبکه خبری “راشاتودی” در خبری اعلام کرد که دین اسلام سریعترین رشد را در میان دیگر دین‌ها در “نیویورک” دارد و بیش از یک میلیون دانش‌آموز مسلمان در مدارس این ایالت درس می‌خوانند اما روزهای مقدس و مورد احترام مسلمانان در تقویم آموزشی مدارس این ایالت گنجانده نشده است.
این در حالی است که این شهر پیشتر روزهای تعطیل دیگر دین‌ها را برسمیت شناخته است بنابراین آیا نباید روزهای تعطیل و مقدس مسلمانان را نیز برسمیت بشناسند؟
البته صدها شهروند نیویورکی با برپایی تظاهراتی در این شهر، خواستار برسمیت شناخته شدن روزهای تعطیل دانش‌آموزان مسلمان شدند اما همانطور که انتظار می‌رود، نظرها در این باره مختلف است، برخی شهروندان معتقدند که ایالات متحده در تاریخ 300-400 ساله خود تاریخچه طولانی از آداب و رسوم مسیحیت داشته و همین موضوع عرصه را برای دین‌های جدید و درخواست حقوق مورد نظر، دشوار می‌کند. برخی دیگر از مردم معتقدند که هر دین مهمی که در نیویورک وجود داشته باشد، باید روزهای تعطیل رسمی خود را داشته باشد.

برچسب‌ها: ،

ثبت نظر

نام:
رایانامه: (اختیاری)

متن:

پربازدیدترین

Sorry. No data so far.

پربحث‌ترین

Sorry. No data so far.