شنبه 24 جولای 10 | 12:49

وضعيت منابع طبيعي كشور بحراني است

رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس گفت: محیط زیست و منابع طبیعی ایران در شرایط بحرانی به سر می برد.


ارسلان فتحی پور گفت:در زمان فعلی محیط زیست و منابع طبیعی ایران در حال نابودی است . محیط زیست در هر کشوری منشأ ترقی است لذا حفاظت و صیانت از جنگل ها ،مراتع و در کل منابع طبیعی وظیفه ملی است.

وی در خصوص وظایف سازمان محیط زیست اظهار داشت: این سازمان وظیفه دارد مطابق استاندارد های جهانی ارزش گذاری منابع طبیعی و زیست محیطی را به صورت کمی استخراج و پیشرفت وپسرفت در این زمینه را به صورت دقیق سنجش و جامعه را به صورت شفاف از میزان زیان های وارده عوامل انسانی بر محیط زیست طبیعی به صورت آماری آگاه کند.

رئیس کمیسیون اجتماعی مجلس با بیان سرانه فضای سبز کشور به میزان 7/5 نسبت به مساحت کل کشور افزود: در جهان، هر کشوری که 25 درصد مصارف آن جنگلی نباشد استاندارد آن از لحاظ زیست محیطی در شرایط بحرانی قرار دارد این در حالی است که در ایران این استاندارد در 7/5 مساحت کل کشور گسترده است.

وی با بیان افزایش بودجه سازمان بهزیستی برای رفع شرایط بحرانی فعلی تصریح کرد: با وضع فعلی بودجه سازمان حفاظت از محیط زیست پاسخگو نخواهد بود وبرای حفظ منابع موجود نیاز به هزینه های هنگفت است که درصدد هستیم با اجرای قانون هدفمند کردن یارانه ها بودجه لازم به این سازمان تخصیص یابد.

برچسب‌ها:

ثبت نظر

نام:
رایانامه: (اختیاری)

متن:

پربازدیدترین

Sorry. No data so far.

پربحث‌ترین

Sorry. No data so far.