سه شنبه ۱۶ آبان ۹۱ | ۲۳:۵۵

احمدی نژاد سند راهبردی نخبگان را ابلاغ کرد

سند راهبردی نخبگان که در جلسات گذشته شورای‌عالی انقلاب فرهنگی مصوب شده بود، در جلسه امشب رسما از سوی رییس جمهور امضا و ابلاغ شد.


سند راهبردی نخبگان که در جلسات گذشته شورای‌عالی انقلاب فرهنگی مصوب شده بود، در جلسه امشب رسما از سوی رییس جمهور امضا و ابلاغ شد.

در جلسه شامگاه سه شنبه شورای‌عالی انقلاب فرهنگی به ریاست محمود احمدی نژاد تشکیل شد و در این جلسه ادامه سیاست‌های مرتبط با بخش خانواده سند مهندسی فرهنگی کشور مطرح و همه راهبردها و اقدامات مرتبط با این سند به تصویب رسید.

در پایان بررسی این بخش، نظام برنامه ریزی، اجرا و نظارت بر اجرای این بخش نیز از سوی اعضای شورای‌عالی انقلاب فرهنگی مشخص و مقرر شد از این پس همه برنامه‌های توسعه کشور دارای پیوست خانواده باشند و با نگاه به خانواده و خانواده محوری در نظام جمهوری اسلامی ایران به گونه‌ای برنامه‌های خود را تنظیم کنند که به تحکیم و استحکام چارچوب خانواده لطمه‌ای وارد نشود.

همچنین در بخش نظارت و اجرا مقرر شد در سه سطح این موضوع مورد توجه قرار گیرد. ستاد ملی زن و خانواده مسئولیت تدوین برنامه اجرایی این مصوبه را بر عهده گرفته و تقسیم کار ملی و ایجاد هماهنگی بین همه دستگاه های مختلف مسئول در این زمینه بر عهده ستاد مذکور می باشد.

اجرای این مصوبه نیز بر اساس تقسیم کار صورت گرفته از سوی ستاد ملی زن و خانواده بر عهده دستگاه‌های گوناگونی است که در این امر مشارکت خواهند کرد. نظارت و پایش اجرای این مصوبه و سند هم بر عهده شورای فرهنگی اجتماعی زنان و شورای‌عالی انقلاب فرهنگی می‌باشد که به صورت دوره‌ای از آن ارزیابی خواهند داشت.

ثبت نظر

نام:
رایانامه: (اختیاری)

متن: