شنبه 24 جولای 10 | 21:29

نحوه اشغال مسجد الاقصی شبیه سازی شد/ تمرینات ویژه صهیونیستها

در حالی که حکام عرب همچنان در رویای سازش با رژیم صهیونیستی به سر می برند، ارتش رژیم صهیونیستی با هدف اشغال مسجدالاقصی بی سر و صدا به تمرینات ویژه خود با شبیه سازی شیوه یورش به نخستین قبله مسلمانان ادامه می دهد.


در حالی که حکام عرب همچنان در رویای سازش با رژیم صهیونیستی به سر می برند، ارتش رژیم صهیونیستی با هدف اشغال مسجدالاقصی بی سر و صدا به تمرینات ویژه خود با شبیه سازی شیوه یورش به نخستین قبله مسلمانان ادامه می دهد.

نشریه “کل العرب” از تمرینات ویژه پلیس رژیم صهیونیستی در منطقه “اللد” در مناطق اشغالی با هدف سیطره بر مسجدالاقصی برای تحقق آنچه رویاهای صهیونیستها در جایگزین کردن هیکل ادعایی در مکان نخستین قبله مسلمانان پرده برداشت.

این نشریه که در الناصره واقع در خط سبز(مناطق اشغالی 1948) واقع است، نوشته است : این تمرینات نظامی در منطقه اللد در اطراف ماکتی از مسجدالاقصی برگزار می شود و پلیس رژیم اسرائیل تعداد زیادی خودروهای زرهی و اتوبوس و کامیون را مورد استفاده قرار می دهد.

از سوی دیگر سخنگوی پلیس رژیم صهیونیستی، تحرکات گسترده برای یورش به مسجدالاقصی را به زعم خود تمرینات عادی برای یگانهای ویژه پلیس دانست. اما “یوسف شداد” سردبیر نشریه کل العرب در گفتگو با الجزیره، یورش صهیونیستها به مسجدالاقصی در قدس را به ویژه با توجه به سیطره راستگرایان بر دولت برای عملی شدن رویاهای آنها مبنی بر ساخت هیکل ادعایی به جای مسجدالاقصی را بعید ندانست.

وی افزود : درخواست افراط گرایان اسرائیلی برای تخریب مسجدالاقصی در برهه اخیر افزایش یافته است.

شداد هشدار داد اقدام اسرائیل در یورش به داخل مسجدالاقصی می تواند منجر به شعله ور شدن آتش جنگ جدیدی در منطقه و انتفاضه سوم ملت فلسطین شود.

به گفته وی، برخی از اعضای پارلمان رژیم صهیونیستی(کنیست) از مکان تمرینات پلیس این رژیم بازدید کرده اند و پس از بازگشت درباره آنچه رخ می دهد، ابراز تردید کرده اند.

از سوی دیگر موسسه اوقاف و میراث الاقصی در بیانیه ای، صحت خبر نشریه کل العرب را تایید و اعلام کرد شماری زیادی از نظامیان اشغالگر تمرینات گسترده ای را برگزار می کند که به نظر می رسد آماده شدن برای حوادث بزرگی است که در مسجدالاقصی رخ خواهد داد.

موسسه الاقصی برای اطمینان یافتن از این خبر تعدادی عکس گرفته است که استقرار تعداد زیادی از نظامیان ارتش و پلیس رژیم صهیونیستی و همچنین خودروهای یگانهای ویژه را در منطقه ای که شبیه اردوگاه است، تایید می کند که اقدام به ساخت ماکتهایی از قبه الصخره و مسجدالاقصی در کنار ماکت هیکل ادعایی کرده اند و هزاران پلیس صهیونیست هم میان ماکتها قرار گرفته اند.

بر اساس بیانیه الاقصی، تمرینات نظامیان صهیونیست به نظر می رسد شامل تمرین سناریو وقوع حوادث بزرگ در مسجدالاقصی باشد به طوری که یورش گسترده با هزاران نیرو با پرتاب بمبهای مختلف و جلوگیری از واکنش فلسطینی ها تمرین شده است.

خاطر نشان می شود افشای تمرینات گسترده ارتش و پلیس رژیم صهیونیستی برای یورش به قبله نخست مسلمانان و تخریب آن در حالی اعلام می شود که حکام عرب همچنان در رویای سازش با این رژیم اشغالگر به سر می برند و نه تنها هیچ اقدام عملی برای پایان دادن به رنجها و مصایب ملت فلسطین به ویژه در نوار غزه تحت محاصره انجام نمی دهند، بلکه با سکوت خود به نوعی اشغالگران قدس را برای ادامه اقدامات خطرناک و تحریک آمیز خود تشویق می کنند.

با وجود سکوت و رویکرد سازشکارانه سران عرب و انفعال سازمان ملل متحد و شورای امنیت در برابر سیاستهای تجاوزکارانه رژیم صهیونیستی، ملت فلسطین همچون شش دهه گذشته با تکیه بر ایمان و اراده پولادین خود هر طرح و توطئه جدید صهیونیستها به ویژه بر ضد قبله نخست مسلمانان را خنثی خواهند کرد و در صورتی که اشغالگران بخواهند نیت خطرناک خود برای یورش به مسجدالاقصی را عملی کنند، شعله ور شدن شراره های انتفاضه سوم بعید نخواهد بود.

ثبت نظر

نام:
رایانامه: (اختیاری)

متن:

پربازدیدترین

Sorry. No data so far.

پربحث‌ترین

Sorry. No data so far.