یکشنبه ۲۸ اردیبهشت ۱۳۹۹
پنج شنبه ۱۸ آبان ۹۱ | ۱۱:۰۶

ضرورت پایش وضعیت فعلی تعامل زوجین

زهرا سجادی درباره ضرورت برگزاری طرح «مطلع مهر» اظهار کرد: مقام معظم رهبری بر تغییر رفتار و در پیش گرفتن سبک زندگی اسلامی تاکید کردند؛ بنابراین لازم است در قالب طرح مطلع مهر تغییراتی در سبک زندگی شاغلان جوان به وجود آید.


معاون امور خانواده مرکز امور زنان و خانواده نهاد ریاست جمهوری گفت: لازم است مشاوران امور بانوان سطح کشور از وضعیت فعلی تعامل زوجین یک پایش داشته باشند و پس از 2-3 سال از اجرای طرح «مطلع مهر» بتوانند میزان تغییرات را رصد کنند.

نشست آموزشی توجیهی گروه پزشکی «مطلع مهر» امروز پنجشنبه با رمز یا زهرا(س) در مرکز مخابرات طبری آغاز شد.

در این مراسم زهرا سجادی، افزود: مرکز امور زنان و خانواده نهاد ریاست جمهوری در سال 90 طرح «مطلع مهر» را به صورت آزمایشی در 8 استان کشور اجرا کرد و این طرح در سال جاری در سراسر کشور در بخش ارتقای علمی و تکمیل ظرفیت‌های علمی استادان، در حال اجراست.

وی در ادامه با بیان اینکه طرح «مطلع مهر» به صورت برگزاری کارگاه‌های تخصصی در بخش پزشکی، روانشناسی و احکام صورت می‌گیرد، اظهار کرد: معاونت توسعه مدیریت و منابع انسانی ریاست جمهور با پیشنهاد مرکز امور زنان و خانواده ریاست جمهوری مبنی بربرگزاری 24 ساعت آموزش ضمن خدمت برای شاغلان جوان اعم از رسمی و قراردادی که 5 سال اول زندگی خود را تجربه می‌کنند، موافقت کرد. البته آموزش اساتید و تدوین متون آموزشی دراین زمینه برعهده مرکز امور زنان و خانواده نهاد ریاست جمهوری است.

معاون امور خانواده مرکز امور زنان و خانواده نهاد ریاست جمهوری ادامه داد: قرار است پس از شش هفته که کارگاه‌های تخصصی برگزار شد، کارگاه‌های آموزشی در دستگاه‌های مختلف سراسر کشور برپا شود که استادان آموزش دیده در آنها به تدریس بپردازند.

وی درباره ضرورت برگزاری طرح «مطلع مهر» اظهار کرد: مقام معظم رهبری بر تغییر رفتار و در پیش گرفتن سبک زندگی اسلامی تاکید کردند؛ بنابراین لازم است در قالب طرح مطلع مهر تغییراتی در سبک زندگی شاغلان جوان به وجود آید.

سجادی افزود: 124 هزار شاغل جوان در سراسر کشور 5 سال اول زندگی مشترک خود را تجربه می‌کنند و اگر فرض کنیم که یک نفر از آنها شاغل است در مجموع 250 هزار زن و مرد 5 سال اول زندگی مشترک را می‌گذرانند که در قالب طرح «مطلع مهر» به آنان آموزش می‌دهیم.

وی در پایان گفت: امیدوارم شاهد خانواده‌های گرم باشیم و سرآمد همه جهانیان قرار گیریم؛ چرا که سطح زندگی اسلامی و ایرانی در پیش گرفته‌ایم و تغییر و تحول عمده در وضعیت جامعه دینی خود به وجود آورده‌ایم.

ثبت نظر

نام:
رایانامه: (اختیاری)

متن: