شنبه 10 نوامبر 12 | 09:03

هر بی‌سواد،۴۲۰ هزار تومان

رئیس سازمان نهضت سواد آموزی گفت: میانگین دستمزد آموزش‌دهندگان در آموزش «فرد به فرد» به ۴۲۰ هزار تومان رسید.


علی باقرزاده، معاون وزیر آموزش و پرورش، در خصوص آموزش‌های «فرد به فرد» این سازمان که به معنی آموزش یک نفر به یک بیسواد است، اظهار داشت: در سال گذشته ۲۲۰ هزار نفر تحت پوشش آموزش‌های «فرد به فرد» قرار گرفتند و امسال هم بیش از ۵۱ درصد جمعیت ۳۷۰ هزار نفری که بیسواد بودند، از طریق‌ آموزش‌های «فرد به فرد» تحت پوشش قرار دادیم.

وی با بیان اینکه آموزش‌های «فرد به فرد» اقدام جدیدی است، ادامه داد: اشکالاتی نیز در این طرح وجود دارد که در حال برطرف کردن هستیم.

از مهر امسال ۱۵ درصد به دستمزد آموزش دهندگان اضافه شد

باقرزاده به اعتبار پیش‌بینی شده در خصوص این روش آموزش در نهضت سوادآموزی اشاره کرد و گفت: آنچه سال گذشته در استان‌ها هزینه‌یابی شد، بر اساس عملکرد هزینه سوادآموزی هر نفر در ۵ سال گذشته بود که ۱۵ درصد به آن اضافه کردیم.

وی با بیان اینکه از مهر امسال نیز ۱۵ درصد به دستمزد آموزش دهندگان اضافه شده است، افزود: اگر منابع به ما اجازه دهد، در تلاش هستیم تا افزایش دستمزد داشته باشیم زیرا ما هم قبول داریم که سوادآموزی، کار سختی است است و از سویی آموزش گیرندگان نیز مایل نیستند تا مستمر در کلاس آموزشی حضور یابند.

افزایش میانگین دستمزد آموزش دهندگان به ۴۲۰ هزار تومان

رئیس سازمان نهضت سوادآموزی تأکید کرد: در حال حاضر میانگین دستمزد آموزش دهندگان در آموزش «فرد به فرد» ۴۲۰ هزار تومان است که این رقم در گذشته ۳۸۰ هزار تومان بود.

 در طرح آموزش «فرد به فرد» برای انعقاد قرارداد دو شرط وجود دارد اول اینکه فردی تحت پوشش قرار گرفته باشد که الزاماً از جمعیت بیسواد است و دوم اینکه، فرد بیسواد در آزمونی که توسط نهضت سوادآموزی برگزار می‌شود، نمره قبولی کسب کند

ثبت نظر

نام:
رایانامه: (اختیاری)

متن: