یکشنبه 25 جولای 10 | 10:48

رزمایش برگزار کنید، حمله اتمی می کنیم

پيونگ يانگ در واكنش به مانور مشترك نظامي سئول- واشنگتن تهديد به انجام حمله اتمي كرد.


پيونگ يانگ در واكنش به مانور مشترك نظامي سئول- واشنگتن تهديد به انجام حمله اتمي كرد.
به گزارش خبرگزاري ها، كميسيون دفاع ملي كره شمالي به رهبري «كيم جونگ ايل» رهبر كره شمالي هشدار داد، در صورت برگزاري مانور بزرگ دريايي سئول – واشنگتن در درياي زرد، پاسخ هسته اي قدرتمندي خواهد داد.

نيروي دريايي آمريكا وكره جنوبي با مشاركت ناو جنگي يواس اس جرج واشنگتن و 20 نوع كشتي و زير دريايي و حداقل 100فروند هواپيما و 8000 پرسنل از امروز يكشنبه مانور دريايي چهار روزه اي را در درياي زرد برگزار مي كنند. برگزاري اين مانور در واكنش به ماجراي غرق شدن ناوچه جنگي كره جنوبي كه پيونگ يانگ مقصر آن اعلام شده است، صورت مي گيرد.

خبرگزاري رسمي كره شمالي ديروز اعلام كرد، اين رزمايش يك اقدام نادرست، تحريك آميز و غير قابل توجيه است كه دو كشور (كره جنوبي و آمريكا) به بهانه غرق شدن يك ناوچه متعلق به كره جنوبي به راه مي اندازند.

براساس اين گزارش، كميسيون دفاع ملي كره شمالي افزود: مردم و ارتش كره شمالي با تقويت نيروي بازدارندگي هسته اي با اين رزمايش مقابله خواهند كرد.

روزنامه «رودونگ سينهون» وابسته به حزب حاكم كره شمالي نيز در واكنش به اين مانور نوشت، اين اقدام واشنگتن احتمالاً به وقوع جنگ در شبه جزيره كره منجر مي شود اما سربازان آمريكايي تنها كشته شدگان اين جنگ احتمالي خواهند بود.
آمريكا هفته گذشته برگزاري اين رزمايش را داراي «هدفي مشخص» براي پيونگ يانگ دانست و اين كشور را متهم به غرق كردن ناوچه «چئونان» كرد. اتهامي كه بارها از سوي پيونگ يانگ رد شده است.

درحال حاضر آمريكا حدود 28 هزار نظامي خود را به شبه جزيره كره منتقل و اعلام كرده است در صورت وقوع جنگ، با تمام توان درخدمت كره جنوبي خواهد بود.

اين مانور مشترك كه از امروز با مشاركت 8 هزار پرسنل و به مدت چهار روز در درياي زرد برگزار مي شود، پيش از اين براي 8 تا 11 ژوئن برنامه ريزي شده بود كه بنا به دلايلي به تعويق افتاد.

كشور چين نيز مخالفت خود با برگزاري اين مانور را اعلام كرده است.

گفتني است خانم هيلاري كلينتون وزير خارجه آمريكا در نشست منطقه اي خود در ويتنام، كشورهاي آسيايي را ترغيب كرد تحريم هاي اعمال شده عليه كره شمالي را اجرا كنند.
تحريم هاي جديد كره شمالي نيز در سفر اخير كلينتون به سئول اعلام شد كه شامل خريد و فروش تسليحات و صادرات كالاهاي لوكس به كره شمالي مي شود.

يادآور مي شود وزارت خارجه آمريكا در واكنش به تهديد اتمي كره شمالي آن را تنها يك «جنگ لفظي» دانسته كه واشنگتن علاقه اي به پاسخ دادن به آن نمي بيند.

اعلان جنگ كره شمالي عليه نظاميان آمريكا و كره جنوبي روز گذشته تيتر اكثر رسانه هاي جهاني شد.

  1. سلمان
    25 جولای 2010

    تصویر مربوط به کدام بازی‌ست؟!
    :)

ثبت نظر

نام:
رایانامه: (اختیاری)

متن:

پربازدیدترین

Sorry. No data so far.

پربحث‌ترین

Sorry. No data so far.