یکشنبه 25 جولای 10 | 10:51

توزیع رایگان نشریه اسرائیلی در ایران

در چند روز اخیر نشریه ای به نام “اسراییل-کرد” بطور گسترده و بصورت رایگان در مناطق شمال غرب کشورمان توزیع می شود .


به گزارش آخرین ماهنامه ” اسرائيل -کرد” با کمک و بودجه مستقیم تل آویو و با هدف تقويت روابط اسرائيل با کردها در منطقه کردستان عراق منتشر می شود. اولين شماره مجله اي با نام “اسراييل-کرد” به سردبيري د. باغستاني حدود يک سال پيش منتشر شده است.

همچنین این نشریه علاوه بر توزیع رایگان در مناطق کرد نشین ایران در کلیه روزنامه فروشی های اقلیم کردستان عراق بویژه شهر اربیل توزیع می شود این در حالی است که تاکنون روابط رسمي ميان اقلیم کردستان عراق و رژیم اسراییل وجود ندارد و روابط دو طرف در چارچوب فرهنگي و غيررسمي سازماندهی شده است .

گفتنی است چندی پیش راديو اسراییل با ابراز خرسندي از افزايش نفوذ اين رژيم در کردستان عراق مدعي شده بود حدود نود درصد از کردها خواهان روابط مستقيم با اين رژيم هستند.به ادعای راديوی این رژيم کردهاي عراق چشم به کمک اسرائيل دوخته اند و برخي نخبگان کرد عراقي براي برقراري روابط قوي ميان دو طرف تلاش مي کنند .

همچنین روزنامه البيان چاپ امارات در مقاله اي به قلم مجدي شندي درباره روابط کردهاي عراق با اسراييل نوشت.. بعد از فروپاشي نظام صدام حسين روابط پشت پرده اسراييل با کردهاي عراق اشکار شد و فقط به روابط سياسي مربوط نمي‌‌شد بلکه روابط فرهنگي را نيز در بر گرفت و اين اقدامات که به دور از ديدگاه رسمي دولت کردستان عراق است،‌ از تاريخي محرمانه بين رهبران کرد و اسراييل حکايت دارد که سرشار از دوستي است.

این روزنامه همچنین نوشت:به نظر مي‌ ايد امروز موضوع کردها گنجي براي اسراييل است زيرا به وسيله ان مي ‌تواند دشمنان ايراني خود را نگران کند ، کساني که از حزب الله حمايت مي‌ کنند و ان را مانندن خاري در چشم اسراييل کرده اند.

ثبت نظر

نام:
رایانامه: (اختیاری)

متن:

پربازدیدترین

Sorry. No data so far.

پربحث‌ترین

Sorry. No data so far.